PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z Prahy a Středních Čech!

Praha_21.týden Foto: Praha_21.týdenFoto: All

Další Prostřeno! se odehraje v Praze a středních Čechách a vypadá to na velkou gastronomickou jízdu – i když kuchařům chybí zkušenosti. O titul hostitele týdne se totiž budou ucházet většinou studenti - čtyři mladé ženy a dvacetiletý Marek.

Středočeský týden zahájí jediný zástupce silného pohlaví. Studuje vysokou školu cestovního ruchu a bydlí s rodiči v Uhříněvsi. Marek je spokojený a užívá si studentská léta. Pokud by vyhrál 50 000 korun, užil by si pěkné prázdniny. Co plánuje milovník dobrého jídla, aby mu to klaplo? Cestu kolem světa, oblíbenou vietnamskou polévku, evergreen v podobě vepřové panenky a čokoládové suflé.

Nejmladší středoškolačka Dominika uvaří v úterý. Po maturitě by chtěla studovat na fakultě tělovýchovy a sportu, žije v rodinném domě s maminkou, jejím přítelem a bratrem, má kluka. Ráda by si koupila auto, tak proč se nepokusit o výhru 50 000 korun? Pomůže jí menu o třech chodech se slaným závinem, italským vepřovým a medovníkem?

Ira pochází z Kazachstánu, v Praze žije už patnáct let a studuje marketingovou komunikaci. Nedávno začala bydlet s přítelem, ale ve středu uvaří u maminky, kde má vše po ruce a vyzná se tu i poslepu. Oživením bude její východní kuchyně, kde nebude chybět salianka, losos s fazolkami a dort ořech. Pokud by si vyvařila 50 000, koupila by rodičům k jejich stříbrné svatbě zájezd do Francie.

Čtyři chody plánuje vdaná manikérka a mladá maminka Jana. Kromě péče o syna ji těší adrenalinové sporty, lyžování, malování a ráda poslouchá tvrdou muziku. Co předloží svým hostům milovnice české kuchyně, aby měla šanci na výhru 50 000 korun? Domácí bude husí paštika, houstičky i zmrzlina, též kapání do hovězího vývaru a jistě i panenka s brusinkovou omáčkou s brambory.

Ve finále se možná odehrají lukulské hody u Barbory, studentky filosofické fakulty a šťastně zadané učitelky jazyků. Miluje divadlo, herectví a moderování, pracovala v dabingu. Co udělá pro to, aby získala 50 000 korun na dovolenou v Norsku a vysněný skútr? Kachní plátky s bylinkovým nokem, telecí medailonky na portském, pečené brambory s rozmarýnem, salát a krém z mascarpone. Sbíhají se vám už sliny? Tak se těšte na příští týden s pořadem Prostřeno!

 

reklama