PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z Prahy a Středních Čech!

soutěžící z Prahy a Středočeského kraje Foto: soutěžící z Prahy a Středočeského krajeFoto: All

Po krátké době se pořad Prostřeno!vrací do Praky a středních Čech, kde se ke společnému hodování a soutěžení o 50 000 korun sejdou čtyři ženy a jeden muž. A potrápí je tak trochu zlomyslný úkol týdne: luštěniny.

Ty musíte mít hodně rádi nebo je umět dobře připravit. Kdo to zvládne nejlépe? A kdo to v srdci republiky vyhraje? To teprve uvidíte!

 

Jako první otevře dveře svého rodinného domu ve Vinoři masérka Kristýna,dnes maminka na mateřské. Ráda cestuje, zajímá ji kultura a baví vaření. A na jejím opulentním menu je to znát. Hosté se mohou těšit na paštiku, dýňovou polévku, vepřová žebírka na chilli a palačinky s javorovým sirupem. Pokud by za svoji první večeři získala 50 000 korun, vzala by rodinu do Kanady.

Úterý náleží důchodkyni Olzez Horních Počernic. Vyučila se prodavačkou a tuto práci také celý život vykonávala. Je rozvedená a má dvě dospělé děti. Ráda se věnuje ručním pracím, pěstuje květiny, miluje vaření a cestování. I Olga uvaří dýňovou polévku a na předkrm sezonní chřest, který zabalí do šunkových rolek. Ještě chystá kuře na pomerančích, jasmínovou rýži a čekankový salát. Prostě paráda, která má určitě na výhru 50 000 korun!

Ve středu se k plotně postaví Carmen, temperamentní vysokoškolačka z Karlína.Ráda čte, sleduje filmy, cestuje, řídí auto a poslouchá muziku. Sbírá želvy z různých zemí a materiálů. Doma jí dělá společnost pes Phil. Carmen vsadila na hovězí, fazolky a čokoládu. Vždycky si chtěla zkusit účinkování v oblíbeném pořadu, tak uvidíme, zda jí štěstěna přihraje 50 000 korun na krásné prázdniny…

Ve čtvrtek uvaří jediný muž týdne, „ajťák“ Marek, ženatý otec dvou dětí, který je v invalidním důchodu s roztroušenou sklerózou. Zajímá se o gastronomii a udělá světové menu s arabskými, japonskými i francouzskými jídly. Marek má spoustu plánů a určitě mezi ně patří i uspět v soutěži a přinést do svého domu v Bohouňovicích kulatou sumu 50 000 korun!

Částečně cizokrajné menu má i poslední amatérská kuchařka, Lenka z Velké Ohrady v Praze. Lenčin život se točí kolem rodiny. S manželem Josefem, jazzovým muzikantem, mají čtyři děti, ale dvě jsou již z domu. Páteční hostitelka, která pracuje jako pokojská na studentských kolejích, nemá ráda konflikty a v přátelském duchu by proto chtěla prožít celý týden i finále. Pokud by právě ona obdržela nejvyšší počet bodů a 50 000 korun, zrekonstruovala by si doma kuchyni, kde tak ráda vaří.

 

 

reklama