PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z Ústecka!

koláž_ústecko - Obrázek 1 Foto: koláž_ústecko - Obrázek 1Foto: All

Jednolité i pestré bude Prostřeno z Ústecka. Vařit budou samé ženy, ale věkově to bude od dvaceti do šedesáti. Na jaké amatérské kuchařky se můžete příští týden těšit?

Zdravotní sestra v invalidním důchodu si přivydělává pečením, snad proto udělá svůj dezert nepečený. Šárka skončí své čtyři chody tiramisu, začne pomazánkami, pokračuje brokolicovou polévkou a na hlavní chod chystá českou klasiku – moravského vrabce. Zachutná hned napoprvé v Bílině jejím soupeřkám natolik, že vyhraje 50 000 korun?

Mladá Veronika vystudovala střední školu, živila se jako číšnice a nedávno procházela vážnými zdravotními problémy. S přítelem a pejskem žijí v malém bytě v Roudnici nad Labem. Vaření je pro ni koníčkem a milovnice masa si u ní užijí. Čeká je panenská svíčková Wellington, medailonky z místní farmy a povidlová roláda. Kdyby si Veronika vyvařila 50 000 korun, jela by k moři, kde ještě nikdy nebyla!

Pavla, vdaná aktivní maminka tří synů a pokojská v drážďanském hotelu, otevře dveře svého bytu ve středu. Nikdo by neměl zůstat hladový po jejím kaldounu, svíčkové a dvou dalších chodech. Pavla ráda čte, studuje a píše. Pokud by uspěla, 50 000 by použila na rekonstrukci svého bydlení v obci Libouchec.

Bývalá kadeřnice Alla je už v důchodu. Její menu zní stejně nóbl jako její jméno. Dámy se mohou v Teplicích těšit na vejce Benedikt, další drůbeží kaldoun, kachní prsa na rozmarýnu, bramborové šišky, zelí jinak a cheesecake. Čtvrteční hostitelka pochází z Ruska, a kdyby se jí podařilo získat 50 000 korun, jela by navštívit dceru do USA.

Poslední hostitelka, referentka Jana, žije v Ústí s přítelem a dohromady mají pět dospělých dětí a tři vnoučata. Je to zkušená kuchařka a do pořadu ji přihlásil syn. Její menu je trochu záhadné, co se skrývá pod Krakonošovou pochoutkou nebo pod kynutým tajemstvím? To kuřecí vývar a kinder řezy prozradí víc, určitě ale ne to, zda si Jana dostatečně políčila na kulatou sumičku 50 000 korun. Vždyť která z pěti žen na Ústecku vyhraje, teprve uvidíme!

 

reklama