PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte z Ústeckého kraje!

soutěžící Ústecký kraj Foto: soutěžící Ústecký krajFoto: All

Po ryze ženském jihočeském klání přichází týden, v němž mírně převažují muži. S pořadem Prostřeno! se podíváme do Ústeckého kraje, kde náš čeká jedna rarita – hned v pondělí uvaří zatím nejmladší kuchtík ojedinělé soutěžní show, kde můžete za jedinou večeři získat 50 000 korun!

Sotva šestnáctiletý Petr se teprve prvním rokem učí na číšníka-kuchaře a už se chce blýsknout před televizní kamerou! Bydlí s rodiči ve Štětí, rád hraje fotbal, chodí na box a v létě plave. Pokud by Péťa se svým caprese, pepřovými medailonky z panenky a čokoládovým fondantem vyhrál 50 000 korun, dal by je rodičům na novou kuchyni, aby ho doma vaření bavilo ještě víc.

Po pondělku přijde úterý a s ním vyučená švadlenka Marie, vdaná maminka dvou dětí. Ráda s rodinou vaří a jezdí na výlety. Maruška je pracovitý rodinný typ, prý s velkým smyslem pro humor. Má také ráda tanec a zábavu. Pro soupeře uchystá pár ochutnávek romské kuchyně, a kdyby vyhrála 50 000 korun, také by si dopřála rekonstrukci kuchyňské linky nebo koupelny.

Uprostřed týdne se k plotně postaví dělník Tomáš, který žije s družkou a má jedenáctiletou dceru z předchozího vztahu. Rád vaří, rybaří a chodí na procházky se psem. Guláš není moc často na menu, ale ve středu bude, hostitel si chce asi pochutnat na pořádném gáblíku. Ocení to také soupeři? Odnese si Tom za své klasické vaření krásných 50 000 korun?

Čtvrtek náleží rozvedené Jaroslavě, která pracuje jako designérka interiérů nebo masérka. Má dva dospělé syny a žije s přítelem v malém činžovním domě na okraji Loun. Jarčiným velkým koníčkem je esoterika, cestování, ochotnické divadlo, a naštěstí pro soupeře také ráda vaří. Co to bude tentokrát? Zamíří drůbeží kaldoun a kuřecí masová směs s rýží rovnou na cíl 50 000 korun?

Jako poslední se představí řidič sanitky Pavel, který hosty pozve do nového podkroví, kde se s přítelkyní teprve zařizují v domě její maminky. Za sporákem je prý spíš začátečník, ale učí se. Jaká bude Pavlova bramboračka se šunkou a krutony či kuřecí plátek s hořčičnou omáčkou? Oslní „zapečené pohárky“ i chuťové pohárky hostů? Bude poslední večeře stačit na 50 000 korun? Dívejte se - a uvidíte!

reklama