PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte ze Zlínského kraje!

soutěžící ze Zlínského kraje Foto: soutěžící ze Zlínského krajeFoto: All

Úkolem týdne budou pro Zlínský kraj regionální speciality! Znáte třeba babiččiny šlíšky? Nebo snad škvarkové bochánky?

Nový týden začíná i v pořadu Prostřeno! s novou pěticí soutěžících, z nichž ovšem každý udělá maximum pro to, aby právě on na konci týdne získal výhru 50 000 Kč! Kulinářský boj vzplane v kuchyních čtyř žen a jednoho muže, který o sobě tvrdí, že v životě téměř nevařil, celkově například jen pětkrát – bude tedy podle jeho údajných zkušeností vypadat i jeho výsledek, který naservíruje svým soupeřkám? Dojde také v tomto týdnu na ostrou výměnu názorů, nebo se zase jednou sejde partička pohodových lidí?

 

Nelehký úkol být prvním hostitelem týdne bude v pondělí na 25leté Aleně, mamince půlroční holčičky. Alena je na mateřské dovolené, ale je vyučená cukrářka, vaření ji baví, a tak se dá předpokládat, že by mohla uvařit skvěle! Na jejím menu si hosté přečtou tyto lahůdky: paštika z kuřecích jater s brusinkami, hovězí vývar s domácími nudlemi, kachní stehno s červeným zelím a bramborovým knedlíkem, orgasmus. Alena dají zabrat především její bramborové knedlíky – a hosté budou sice milí, ale bodovat budou nesmlouvavě a nedokonalosti ve výsledné podobě jídel ohodnotí body dolů. Budou minusové body natolik vysoké, že Aleně vezmou naději na výhru?

 

Úterní hostitel, 52letý Bohdan, je od pohledu svéráz a velmi sebevědomý muž. Jak by ne, když ještě před nedávnem pracoval jako profesionální voják? Nyní má vlastní autoškolu a podniká. Bohdan se v kuchyni nebude tajit tím, že toho až zase tolik odvařeno nemá, leč jeho výsledky na talíři – chutné a i pěkně naservírované – budou vypadat na pravý opak a dámám se jeho kuchařská „nepolíbenost“ moc zdát nebude! Bohdan vsadí na jednoduchost a čistotu chutí, opírat se bude o Zdeňka Pohlreicha a přípravu svého menu pojme jako show! Připraví salát caprese, jemný hráškový krém, kuřecí prsa na pažitce s tagliatelle a čokoládovou pěnu! Nadchne zábavou, kterou dámám připraví, a pro některé z nich to bude velká premiéra!

 

Středeční klání se odehraje v malinkatém bytečku 63leté Olgy, která je v invalidním důchodu, ale přivydělává si jako pokojská – výhra by se jí rozhodně velmi hodila! Olga je vyučená obuvnice, má dvě dospělé děti a je rozvedená. V den svého televizní vaření bude velmi unavená a bude mít co dělat, aby vše zvládla. Získá výhru za své menu? Rozhodla se připravit barevné kanapky, selskou zeleninovou polévku, masová roládu s bramborovou kaší a jablečný sen. Její zábava moc humorná nebude, hosté si budou lepit mušličky na květináče, ale nakonec je rozesměje jejich vlastní potýkání se s lepidlem.

 

I ve čtvrtek bude vařit hostitelka jménem Alena, ovšem druhé Alence je už o něco více než pondělní hostitelce. Alena žije na chalupě, kde má vlastní drůbež, králíky, zeleninu i ovoce – a proto chce uvařit pokud možno výhradně ze svých zdrojů! V menu tak nebude chybět vývar z domácí slepice, králík či ostružiny. Alena bude v kuchyni pracovat s jistotou, možná více rozehřeje sýr na roládu k předkrmu, ale všechny její další kroky budou bezchybné a připraví podle reakcí ostatních nejlepší úkol týdne!

 

Pátek uzavře 60letá podnikatelka Jana – sice je v důchodovém věku, ale podniká v interiérovém osvětlení. Se svým manželem je přes čtyřicet let, mají tři děti a 6 vnoučat! Jana miluje dovolené se svou rodinou, výlety za kulturou a také ráda vaří. Jak se ovšem strefí do chuti svým soupeřům? Budou chválit, nebo kritizovat celerový salát se šunkou, houbovou bramboračku, kuřecí maso se šťouchanými brambory a horké maliny? Najde Jana pod poklopem svých vytoužených 50 000, a pojede tak za ně na další dovolenou?

 

Pátek vše rozhodne, nezapomeňte se denně dívat na napínavé vaření pořadu Prostřeno! a nakoukněte pod pokličku kuchařského umění další pětice soutěžících!

reklama