PO - PÁ v 17:50 na Primě

Příště uvidíte zPrahy a středních čech!

Příště uvidíte v Prostřenu! Foto: Příště uvidíte v Prostřenu!Foto: www.iprima.cz

Opět nás přivítají Praha a střední Čechy, úkol týdne bude tentokrát exotický – asijská kuchyně! Dojde i na sushi?

S novým týdnem je tu opět i nová skupina soutěžících – a je se na co těšit, pondělní hostitelka přivítá postupně u sebe doma čtyři další ženy! Pravidelní diváci pořadu Prostřeno! moc dobře vědí, že ryze dámská skupina je časovanou bombou a je jen otázkou času, kdy vybuchne. Jak se snese nová skupina dam, v níž je nejstarší hostitelce 70 a nejmladší 19 let? Zabrání úcta ke stáří konfliktům, nebo naopak půjde o tvrdý boj o 50000 Kč?

 

V pondělí pozve ostatní soutěžící k sobě do velmi netradičního panelákového bytu 70letá Helena, která zaujme svými zájmy a stylem života. Helena pracovala velkou část svého života v luxusních hotelích jako pokojská, má ráda staré věci, umění 19. století a dobu Ludvíka XIV. Její zálibou je klavírní hudba, potrpí si na dobré způsoby a vybrané chování. Pro své hosty Helena připraví ruské vejce s bagetkou, hovězí vývar s domácími nudlemi, kuře pečené na kari s brambory a nádivkou, její menu pak ukončí jablkový závin. Helena se netají s tím, že nemá mobil ani internet, naopak je na to hrdá, ale nebude jí například internet chybět k tomu, aby si našla nějaký recept na úkol týdne, kterým je asijská kuchyně?

 

Strach z neznámých lidí již nebude muset mít v úterý 24letá Markéta, která žije v Praze, ale pochází z Moravy, odkud kvůli práci odešla. Markéta bydlí se svým přítelem, zatím je baví bezstarostný život bez závazků, který momentálně naplňuje malý pejsek, kterého si pořídili. Markéta pracuje v pojišťovně jako manažerka. Pro své hosty připraví bruschettu al pomodoro, bramborovou krémovou polévku s krutony, vepřovou panenku Wellington s plněnou bramborou a fazolkami ve slanině, skvěle znějící tečkou na jejím menu pak bude čokoládový fondán s čepičkou a ovocem.

 

Středa patří 27leté Nikol, která je původem ze Slovenska, ale má již za sebou kus světa – pracovala například v Anglii. Stejně jako úterní hostitelka Markéta žije i Nikol ve společné domácnosti s přítelem, je svobodná a bezdětná. Nikol je sebevědomá žena, umí říct svůj názor a nebojí se konfrontace s ostatními. Pracuje ve známé zahraniční firmě a zcela jistě ji život naučil, jak se o sebe postarat a uspět. Uspěje také její menu? Nikol na něj zařadila rozpečené bagetky s překvapením, krémovou polévka z kořenové zeleniny, hovězí po burgundsku se zeleninovou kaší a růžové koláčky s mascarpone.

 

Ve čtvrtek se představí 30letá učitelka tělesné výchovy Eliška, která je ale momentálně na mateřské dovolené. Její manžel je také učitel a zvládají se starat o své dvě malé děti. Eliška je sportovní člověk, baví ji velmi tanec, konkrétně street dance. Vede také skupinové lekce ve fitness, trénuje také aerobic. Účast v pořadu Prostřeno! pojala jako určité cvičení své psychiky. Jak zaujme ostatní dámy její menu? Se zájmem si na něm přečtou zapečený kozí sýr s medem a brusinkami, následovat bude dýňová polévka s domácími krutony, pak přijde grilovaný losos marinovaný v čerstvých bylinkách, salátek a pečené brambůrky s česnekem a bylinkami a na konec jahodový sorbet s čerstvou mátou a „čokotečkou“.

 

Pátek uzavře nejmladší hostitelka týdne, 19letá Darja, původem Ruska. Je jí sice v naší skupině soutěžících nejméně, ale rozhodně má už leccos za sebou – od patnácti let se osamostatnila, žije v Německu, závodně krasobruslí a krasobruslení také trénuje. Darja do svého menu začlení také pár ruských specialit – na jejím menu najdete kuřecí salát, patizonové placičky, boršč, hovězí rolky na červeném víně s ořechy a Nastěnčin sen.

 

Nepřijděte ani o jedinou zajímavou chvíli, které se odehrají v pořadu Prosřeno!

reklama