PO - PÁ v 17:50 na Primě

Prostřeno! příště uvidíte z Brna!

Prostřeno VI (48) Brno galerie Foto: Prostřeno VI (48) Brno galerieFoto: www.iprima.cz

Jako gastronomicky i osobnostně pestrý se jeví týden z Brna, kde uvaří tři ženy a dva muži.

Z Prahy se posuneme na západ do čtvrtého největšího českého města s největším počtem mostů a lávek přes řeky u nás. Prostírat budeme v „městě piva“ Plzni a blízkém okolí. Uvaří a navzájem se pohostí tři ženy a dva mladí muži.
Pavel už toho stihl na své mládí poměrně hodně, čerstvě bydlí s přítelkyní. Po střední umělecké škole studuje vysokou školu technickou a ekonomickou a zároveň pracuje jako realitní makléř. V pondělí si troufne na čtyři chody s paštikou, knedlíčkovým vývarem, steakem, fazolkami, šťouchanými bramborami, salátem a nepečeným dortíkem. Kdyby vyhrál 40 000 korun, udělali by si s přítelkyní bohatého ježíška.
Na čtyři chody se v úterý chystá i vedoucí supermarketu Marcela, která vychovala jednu dceru a prodělala spoustu životních změn. Kromě vaření ráda maluje. O 40 000 korun zabojuje telecími medailonky, pečenými brambory, krémovou polévkou s hráškem a muffiny s lesními plody.
Uprostřed týdne se v rodinném domku na své hosty těší sebevědomá fyzioterapeutka Kateřina, matka dvou synů, toho času na mateřské dovolené. Uvaří dýňovou polévku, a pokud se milovnici omáček povedou ptáčci s rýží, má velkou šanci na zisk 40 000 korun a štědré Vánoce.
Do rodinného domu, který obývají jen mladí lidé a studenti, pozve své hosty ve čtvrtek Martin. Vysokoškolák, který pracuje v informačním centru, pozve soupeře na šunkovou rolku, bramboračku a kuřecí závitek v tomatové omáčce. Uspěje s touto večeří natolik, že vyhraje 40 000 korun na investici do svého bydlení?
Zkušená kuchařka a sklářka Brigita pochází ze Slovenska. Má dva dospělé syny, žije a hospodaří s přítelem na statku, kde proběhne poslední páteční večeře. Kdyby jí sýrová roláda, obrácený řízek s kaší a tvarohové řezy vyvařily 40 000 korun, ráda by si koupila dva nové býčky.

Hned v pondělí chce své soupeře položit na lopatky a vyhrát 40 000 korun svobodný a bezdětný obchodní manažer Jiří. Plánuje pět chodů, jedním z nich je např. pošírovaný sumec – ten do Prostřena ještě zatím nikdy nedoplul.
 
Nejmladší účastnice z Brna prostírá v úterý. Studentka zdravotní školy a milovnice pohybu Kateřina si chce vyvařit 40 000 korun pomocí drůbežího vývaru a těstovin s kuřecím masem a sýrovou omáčkou.
 
Jen tři chody a pěkně záhadné k tomu si ve středu pro své soupeře připraví rozvedený zkušební technik leteckých přístrojů Pavel. Co se skrývá pod jeho „Mňam, mňam s mňam rýží“? Má menu svérázného Pavla šanci na výhru 40 000 korun? To teprve uvidíme!
 
Čtvrtek patří mladé mamince Petře, která bydlí s přítelem, dvěma dcerami. Doma mají takovou minizoo. Ptáček, ale španělský, bude zlatým hřebem jejího menu, do nějž pronikli i „zběsilí šneci“. Zariskuje čtvrtá hostitelka možných 40 000 korun skutečnými šneky, nebo je předkrm jen imitací?
 
Poslední amatérská kuchařka Barbora je zadaná žena mnoha řemesel; nedávno se však rozhodla učit a vystudovat vysokou pedagogickou školu. Pečené slaninové rolky, krémová česnečka, hovězí maso s bramborovou kaší a pěna z bílé čokolády by jí mohly pomoct k vysněné kulaté sumičce 40 000 korun, které by utratila za alpskou lyžovačku s přítelem. Nebo ne? Nechme se překvapit, kdo to vyhraje v Brně a okolí…

Koho uvidíte ve VIP Prostřenu? Zpěvačka Magda Malá a zpěvák Marián Vojtko společně s Terezou Mátlovou účinkují na muzikálových prknech. Do čtveřice všeho dobrého uvidíme i bývalou Miss a novopečenou maminku Lucii Váchovou Křížkovou. 

Vaše názory

Anonymous123123
Kdepak je video? 0 27.11.2012 23:05

Kdepak je video?

Metropol
pro fujtajbl 0 26.11.2012 16:11

To je smutné, že nikoho neznáte, ale určitě budete mít připomínky, ještě než začnou všichni vařit.

fujtajbl
Kdo jsou, prosím, ti VIPáci 1 26.11.2012 12:32

Kdo jsou, prosím, ti VIPáci na tento týden?

fujtajbl
Pardon, už to vidím. Ale 26.11.2012 12:33

Pardon, už to vidím. Ale nikoho neznám, stejně.

Marika z diskutníků.cz
podpora ing.Kostohryze:) 0 25.11.2012 13:16

někdy bych chtěla potkat brňáka se smyslem pro humor :))))

zazi
Marcelovi 0 23.11.2012 19:30

Tak to jsou věci,že tě okradli o jméno.Když jsem koukla na komentáře,tak mě moc chyběly příspěvky od Pepy z depa.Mám radost,že jseš zpátky,hned je život veselejší.

xcav8
Ve vile Tugendhat Jakub 7 20.11.2012 22:11

Ve vile Tugendhat Jakub Ludvík po shlédnutí panoramatu Brna: A to je Pražský hrad?...Pitomec a to jsem velmi slušnej.

Ing. Kostohryz
obec Brno 21.11.2012 07:25

Brno je malá obec, také bych to asi nepoznal, a navíc ve tmě.

Milada K.
...Hmmm...osvětlený Špilberk 21.11.2012 10:47

...Hmmm...osvětlený Špilberk se ve tmě skutečně špatně rozeznává. :-)))
A vila Tugendhat bez bazénu, to je teprve průšvih!!! :-o :-)))

Marcel z malého města
ing.Kostohryz 22.11.2012 17:36

Pane inženýre, nejste jenom blbej ale i slepej.Pan Ludvík je jenom blbej.Ten fotí atrapy a jiná panoramata.

reklama