PO - PÁ v 17:50 na Primě

Prostřeno! Zlín

Prostřeno IV (9) - Příště uvidíte ze Zlína Foto: Prostřeno IV (9) - Příště uvidíte ze ZlínaFoto: Prima

Je tu další týden a do třetice jsou pánové v mírné přesile. Na Zlínsku uvaří a prostřou opět tři muži a dvě ženy. Inu, čtyřicet tisíc je lákavá odměna. To už stojí za to opásat se na den zástěrou!

 

Pondělní hostitelka provozuje obchůdek se smíšeným zbožím. Jiřina má tři dospělé děti a každým dnem se stane babičkou. Což je dobře, protože jejím největším koníčkem je rodina. Také má ráda zvířata, tanec a zpěv. A vaření – samozřejmě. Čím zaútočí na 40 000 korun? Kachními játry na víně a masovými variacemi s pečenými brambory.

V úterý nám kuchařský um předvede nejmladší účastník zlínského týdne, teprve sedmnáctiletý student Matěj. Jeho největším koníčkem je počítačová grafika, ale také rád sportuje. Co předvede, aby vyhrál 40 000 korun? Zariskuje s rybou. Připraví tuňáka, plněné okurky a italský moučník panna cotta.

Uprostřed týdne uvaří další student. Jakub chodí na vysokou školu tělesné kultury v Olomouci, z čehož vyplývá, že miluje sport. Nejlépe ve spojení s horami. V létě se po nich rád prochází a v zimě na svazích lyžuje. Výhru 40 000 by samozřejmě uvítal, ale bude to mít těžké. I on si totiž naplánoval tuňáka! K tomu zeleninový předkrm a krém karamel. Čeká nás tuňákový souboj zdravého „in“ vaření!

Mužské trio uzavře ve čtvrtek řezník Alois. Zkušený muž tráví hodně času s vnoučkem a na rybách. Je prý pohodový kliďas, který u vaření relaxuje. Alois se pokusí získat 40 000 za pomoci klasického vývaru a dvou druhů drůbeže. Usměvavé kuře a kachna plněná kuřecími játry na cibulce možná vyvolají na tvářích soupeřů spokojený úsměv.

Zlínský týden uzavře prodavačka Miroslava, která dlouhá léta pracovala jako kadeřnice. Je vdaná a vychovala čtyři děti. Zajímá se o astrologii, učí se anglicky, má ráda kytičky a pochopitelně vaření. I Mirka by ráda dostala nejvyšší počet bodů a 40 000 korun. Pomůže jí k výhře hlavní chod nazvaný Královská koruna? Nebo snad grilované papriky a babiččiny koláčky?

Vaše názory

Ajaja
dtto 1 15.10.2011 18:52

Také dělám téměř takovou - jen nedávám rajče, a protože mám ráda husté polévky, přidávám hrst pohankových krupek...

dagmar66666666666
a co jako, nakoho vubec 17.10.2011 15:10

a co jako, nakoho vubec reagujete.

reklama