PO - PÁ v 17:50 na Primě

Rybí hody ve středních Čechách

Prostřeno - příště uvidíte 6. cyklus (od 27.9.2010) Foto: Prostřeno - příště uvidíte 6. cyklus (od 27.9.2010)Foto: Prima

Výjimečné složení kroužku hostitelů, kdy v Ostravě soutěžilo více vařících mužů než žen, se vrací k normálu. V Praze a Středočeském kraji se sejde nejobvyklejší sestava: tři ženy a dva muži. A jsou to velcí milovníci ryb. Na koho se můžeme těšit příští týden?

 

Středočeské vaření zahájí v pondělí vysokoškolská studentka ekonomie Martina. Sama sebe vidí jako optimistku a extroverta s občasnými záchvaty melancholie. K sobě i ostatním je kritická, dbá na detaily. Zda své vaření dokáže soutěživá Martina dotáhnout do puntíku, teprve uvidíme. Důležitý je celek, který vypadá slibně. Lehký předkrm doplní rizoto s candátem a italské tiramisu s jahodami. Bude to hned zkraje týdne na plný počet bodů a výhru 25 000 korun?

V úterý diváky pozve do svého žižkovského bytečku daňová poradkyně Marie. Vypadá mladší, než je, a mladá je i duchem. Užívá si života, je to pohodářka a živel. Že by za to mohla zelenina, kterou tahle pohledná bruneta konzumuje ve velkém? Veselá a upovídaná Marie totiž maso moc nemusí. Udělá proto dietní rybu. Účetní Marie si to umí spočítat… Snad se tedy rozhodla správně, když chce dosáhnout na odměnu 25 000 korun s vůněmi Maroka a Orientu.

A zase ryby! Pan Zdeněk je dokonce podává hned dvakrát. Jako předkrm i hlavní chod. Což o to, losos a tuňák jsou skvělé pochoutky. Nezbývá než doufat, že se tentokrát opravdu sejdou samí milovníci rybího masa. Jinak to operátorovi a příležitostnému cestovateli pěkně spočítají. Zdeněk nemusí teplou zeleninu, zato miluje pikantní chutě. Strefí se tvrdohlavý Beran do chuti soupeřů natolik, aby i on získal šanci na výhru 25 000 korun.

Čtvrtek bude patřit důchodkyni Libuši, bývalé prodavačce. Velmi impulzivní a činorodá žena se věnuje aktivně sportu i vnoučatům. Líba neví, co je nuda. Žádnou zábavu nezkazí a do svého menu odvážně zařadila rovněž netypické maso – králíka. Její domácí palačinky s horkým ovocem a zmrzlinou by mohly zamíchat pořadím. Každopádně má naději na 25 000 korun, s nimiž by si jistě hravě poradila.

Finále se odehraje v rodinném domku v Říčanech u topenáře Jana. Chlap jako hora má rád vaření a jeho srdce bije na pravém místě. Miluje elektrické vláčky a pořad Prostřeno! Alespoň podle názvu hlavního jídla. Jeho vepřový steak pana Vydry a jemný kuřecí steak paní Bouškové jistě potěší komentátory pořadu, ale možná i hosty, pokud zatouží po pořádné porci „opravdového“ masa. Jestli Jan vyhraje, odměnu chce věnovat potřebným. Bude jeho večeře tak vynikající, aby výhra 25 000 doputovala na bohulibé účely?

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama