PO - PÁ v 17:50 na Primě

Severočeši: úroda hub a polévek

Prostřeno - příště uvidíte 8. cyklus (od 11.10.2010) Foto: Prostřeno - příště uvidíte 8. cyklus (od 11.10.2010)Foto: Prima

Z jižní Moravy se pořad Prostřeno! přemístí do severních Čech. Situace se vrací k normálu, vařit budou mladí kuchaři i zkušené kuchařky. Ženy opět získají mírnou početní převahu, soutěžit se bude v poměru tři ku dvěma.

 

V kraji pod Ještědem a v Českém ráji na diváky čekají houby, polévky a masíčka na všechny způsoby.

Pondělí probíhá jako rande naslepo. Úvodní překvapení vyjde na Radku, která ještě netuší, kdo k ní přijde na večeři. Určitě to zvládne, protože pomáhá manželovi v restauraci a hotelu, takže je na hosty zvyklá. Radka je spíš sváteční kuchařka, nejčastěji vaří krupicovou kaši dětem. Považuje se ale za vynikající hostitelku a krupičkou soupeře rozhodně neodbude. Ohromí konkurenci svým menu se smaženou zmrzlinou a prostorným domem s bazénem natolik, že získá 25 000 korun?

  Další den vaří Jan z Liberce. Mladý obchodní zástupce tráví nejvíce volného času v kuchyni, protože vaření miluje. Také s oblibou rybaří a sportuje. Rybu na jeho menu ale nenajdeme. Nejraději totiž vaří guláš a minutky. Co se skrývá za hlavním chodem „prasečí oči“, ví zatím jen on sám. Má ale jídlo s tak nechutným názvem vůbec šanci na výhru 25 000 korun? Možná ano. Pokud bude vynikající…

  Středa patří Miladě z Lomnice nad Popelkou. Čerstvá důchodkyně a vášnivá řidička si nejlépe odpočine za volantem, ale s manželem ráda osedlá i motorku. Zatím neví, kdo ji do pořadu přihlásil. Tuhle hozenou rukavici od neznámého však přijala, protože jí není cizí smysl pro humor a jako kuchařka má co nabídnout. Ústředním jídlem jejího menu je ryba. Dokonce po čínsku. Dojede si řidička Milada v pátek pro 25 000 korun?

  Čtvrtý den prostírá také řidič, ale profesionál. Václav z Mladé Boleslavi řídí sanitku. Je to veselá kopa a velmi společenský člověk, o čemž svědčí také jeho veršované menu. Slibuje například, že „Vaškův dezert potěší a zároveň osvěží“. Čtvrteční večeře je zahalená tajemstvím. Není tedy vyloučeno, že si právě tenhle mladý muž odnese zajímavou sumičku 25 000 korun. 

  O severočeské finále se postará Alena, nejstarší účastnice týdne. Maminka tří dětí a pětinásobná babička má pro koho vařit alespoň o víkendech na chalupě v Českém ráji, kde také v pátek uvítá hosty. Má ráda klasickou kuchyni a věří, že to hosté ocení. Nabídne jim houbovou polévku a hovězí péro se špenátem. V případě výhry 25 000 korun by Alena část peněz věnovala na charitu. Už totiž ví, že peníze nejsou všechno, takže za hlavní výhru považuje zábavu a milou společnost.

Příště pro vás prostírají Radka, Jan, Milada, Václav a Alena ze severních Čech!

 

Vaše názory

bábi
Prosím o radu... 0 04.10.2010 20:23

Prosím o radu,co je to za Mladou Boleslav v SEVERNÍCH ČECHÁCH???
To opravdu neznám...Díky..

bábi
Prosím o radu... 1 04.10.2010 20:20

Prosím o radu,co je to za Mladou Bleslav v SEVERNÍCH ČECHÁCH???
To opravdu neznám...Díky..

bábi
oprava... 04.10.2010 20:21

Oprava Mladá Boleslav...díky

reklama