PO - PÁ v 17:50 na Primě

Uvidíte z Brna a blízkého okolí

Prostřeno V (2) - příště uvidíte z Brna new Foto: Prostřeno V (2) - příště uvidíte z Brna newFoto: All

Premiérové Prostřeno! zůstane na Moravě, přesuneme se ale na jih do moravské metropole, kde stejně jako v Ostravě převažují ženy nad muži v poměru čtyři ku jednomu. Začátek týdne patří zkušeným amatérským kuchařům, finále proběhne u nejmladší účastnice.

 

V pondělí se jde do Židenic k obchodní zástupkyni spořitelny. Slávka žije s přítelem, má už dvě dospělé děti. Ráda šije a čte detektivky. Co pyšná čerstvá babička přichystá, aby už zkraje týdne dosáhla na maximální počet bodů a měla šanci na výhru 40 tisíc korun? Troufne si na čtyřchodové italské menu a svůj večírek zakončí výukou řeckého tance.

Jediný muž týdne se vyučil číšníkem, nyní má pronajatou malou restauraci. Je ženatý, má dvě děti a je to vášnivý ochotník i modelář. Jaký ale bude Martin, kterého motivuje výhra 40 tisíc korun, kuchař? Protože nepozře rajčata, v jeho mezinárodním menu je v úterý nenajdete. Začne sýrovými fondue, pokračuje francouzskou cibulačkou a zlatým hřebem bude brněnská specialita.

Uprostřed týdne prostírá Jana, která se vyučila švadlenou, podnikala a také chvíli pracovala jako servírka. Bydlí v Černovicích s dcerou a její rodinou, má ráda společnost a ráda hostům vaří, takže by mohla uspět a odnést si 40 tisíc korun. I ona má v plánu čtyřchodové české menu, kterému dominuje pečená krůta a nadívaný knedlík a na závěr Jana slibuje „nebe v puse“.

Čtvrteční hostitelka Libuše provozuje vlastní opravnu oděvů, obuvi a čistírnu. Je dvacet let vdaná a má šestiletého syna, který je zároveň jejím největším koníčkem. Na co se můžeme těšit u ní v Bystrci, kousek od Brněnské přehrady? Líba zaútočí na 40 tisíc s poetickým menu, kde nechybí topinka s fantazií, vývar s kytičkami a k hovězímu na mrkvi podává záhadné „Mrnínkovo vojsko“.

Finále patří Slovence Kristíně, která studuje na Masarykově univerzitě na ekonomické správní fakultě. Brigádničí v kavárně a bydlí s kamarádkami v podkrovním bytě v Králově Poli. Původně přihlásila do pořadu spolubydlící, pak to ale spadlo na ni. Bere to jako výzvu a o čtyřicet tisíc korun zabojuje salátem z pečených paprik, kuřátkem s medovou kůrčičkou a s bylinkovým máslem a floridským limetkovým sýrovým dortem. Co myslíte, vyhraje v Brně mládí, nebo zkušenost?

Vaše názory

averena
??? 3 29.01.2012 18:22

Nějaký chaos?Vždyť to jsou Ostravačky

Evulina
Vy je všechny znáte,že 29.01.2012 19:10

Vy je všechny znáte,že víte,že to jsou Ostravačky??????????????

averena
:-) 29.01.2012 19:50

no jedna osoba je můj rodinný příslušník:-)))

MagicWay
??? 29.01.2012 20:54

Minimálně jedna určitě :-)

reklama