PO - PÁ v 17:50 na Primě

Uvidíte z Ostravy!

Prostřeno V (11) - Příště uvidíte z Ostravy grafik Foto: Prostřeno V (11) - Příště uvidíte z Ostravy grafikFoto: All

Čtyři ženy a jeden muž se sejdou v Ostravě, kam se vrací pořad Prostřeno! A právě muž slezský týden zahajuje…

Padesátník Jaroslav vede stabilní život. Od revoluce pracuje jako správce školy, ženatý je už přes třicet let. Teď chce zažít trochu dobrodružství s pořadem Prostřeno! Zkusí, zda mu štěstěna a jeho poetické menu se sváteční paštikou a německým řízkem na červánkách nepřihrají 40 tisíc korun na vysněnou dovolenou u moře.

Není to tak dlouho, co se v pořadu vařila kyselice. V plánu ji má také úterní hostitelka Pavlína, která je už dlouho na mateřské dovolené. Miluje moře, nejraději by se tam odstěhovala. Takže pokud si Pavlínka vyvaří se svými vepřovými medailonky s ananasem 40 tisíc, je jasné, že část léta stráví s rodinou na pláži.

Na vepřové maso také spoléhá benjamínek týdne, studentka Adéla, která své hosty pozve ve středu do jejich domku v Opavě. Jídla a pití by se měla také týkat Adélčina zábava. Nebylo by to poprvé, kdyby nejmladší účastník zabodoval na nejvyšší počet bodů a shrábnul by 40 tisíc korun!

Nejstarší účastnice týdne se možná chytře spolehne na naprostou klasiku a usmaží řízky s bramborovou kaší a okurkovým salátem. Řízky jsou v pořadu bílou vránou a skoro každý je má rád. Stejně jako dortíčky s kávou. I důchodkyně Zuzana miluje moře, s nímž by se za výhru 40 tisíc korun prý odjela rozloučit.

Vysokoškolačka Aneta a milovnice amerických limuzín upeče v pátek další vepřové. Chystá se na panenku a brambory s bylinkovým máslem. Jako předkrm udělá Happy beans. Tak uvidíme, zda „šťastné fazole“ přinesou Anetě doopravdy štěstí a krásná suma 40 tisíc zůstane ve dvougeneračním domku v Horní Suché.

Vaše názory

Rudolf III.
Maso v bramboračce 0 03.04.2012 21:11

nemusí být na závadu. Ovšem ta vaječná jíška vypadala v tom eintopfu poněkud zvláštně, i když, sníst se dá kdeco,zvláště, když je hlad. Ale zřejmě o nebylo nic moc. S vaječnou jíškou děláme zeleninovou polévku (bez brambor) a je bez chyby.

reklama