PO - PÁ v 17:50 na Primě

Uvidíte z Prahy a okolí!

Prostřeno V (18) Příště uvidíte z Prahy grafika Foto: Prostřeno V (18) Příště uvidíte z Prahy grafikaFoto: All

Z moravské metropole se s pořadem Prostřeno! přesuneme do té české. V Praze a okolí se seznámí a pohostí pět Středočechů; dva muži a tři ženy.

A podle menu to bude pěkně pestrý týden. Čeká nás souboj kachny s husou i klání generační – nejstarší a nejmladší účastnice dělí přes čtyřicet let. A jídelníčky budou letem světem!

V pondělí v Řeporyjích zahájí pražský týden se svým slovenským menu, kde nechybí kapustnica, halušky a lokše, bývalý profesionální voják Peter. Nyní ho živí reality, žije s přítelem a pejskem. Petr si myslí, že je s ním legrace. Teprve uvidíme, zda s pečenou husou přiletí také výhra 40 000 korun na vysněnou dovolenou.

Něco z arménské kuchyně okusíme v úterý u důchodkyně Soni. Do Čech se kdysi provdala a nyní se těší z první vnučky. Potěší její blinčiky, ochucený bulgur s jehněčím masem a moučník Napoleon hosty natolik, že Soňa dostane maximální počet bodů, 40 000 korun a bude si moci dopřát nový zářivý úsměv?

I ve středu prostře žena. Kadeřnice a masérka Gita je na mateřské dovolené a zhlédla se v thajské kuchyni. Kousek od trojské zoo na její hosty čeká hovězí kari, jarní závitky, jasmínová rýže nebo zmrzlina ze zeleného čaje. Kdo nemá rád asijskou kuchyni, má smůlu. Nebo ji bude mít Gita, která by si ráda vyvařila 40 000 korun na rodinnou dovolenou?

Čtvrtý den se na své hosty těší odvážná studentka z Kladna. Mladičká Kateřina sestavila menu, nad nímž se sbíhají sliny nejednoho Čecha. Tataráček a vývárek korunuje „kačenka od Kačenky“ a pohár pohodička. Jaká pohodička ve čtvrtek ale opravdu zavládne, můžeme jen hádat. Zatím to vypadá, že i Kateřina má šanci na 40 000 korun na své další studium.


Muž týden zahajoval, muž ho v pátek i ukončí. Finanční poradce Tomáš se rozhodl pro italskou večeři s kuřetem a katalánským krémem, celé menu ale musí hostům nejprve přeložit. Rozvedený bývalý elektrikář je už dědeček se spoustou zálib, například je i nadšeným pěstitelem zeleniny na zahradě svého domku v Lipencích. Podaří se mu ve finále vyvařit 40 000 na cestu do Afriky?

Vaše názory

rambo2007
prostreno 0 03.05.2012 18:46

Ta Gita to je ale odporny tvor

anonym
Arménka a Slovák. Středočeši 6 24.04.2012 08:52

Arménka a Slovák. Středočeši jako poleno.

Ronbo
:-D to není Středočeské, to 24.04.2012 10:43

:-D to není Středočeské, to je Praha a okolí :-D a okolí může být až do Burundi :-D

Roman Plíhal
Děláš jakoby šlo o volbu 24.04.2012 11:37

Děláš jakoby šlo o volbu prezidenta....Je to jen televizní pořad, tak klid. To mají jako napsat Středočech s arménskými/slovenskými kořeny či co???

Kala22
a ještě Thajka a Ital :-D 24.04.2012 13:20

a ještě Thajka a Ital :-D jediná středo češka je ta mladá a určitě je původem z Moravy :-P

Darka
Titulek zní: uvidíte z Prahy 26.04.2012 11:51

Titulek zní: uvidíte z Prahy a okolí ne budou vařit rodilí Pražáci. Nevidím v tom, žádný problém. Také jsem se v městě kde nyní žiji nenarodila, ale přivdala se. No a co? Je to snad něco špatného?

Ronbo
Naopak táto kombinace, mi 26.04.2012 21:01

Naopak táto kombinace, mi přijde zvláštní, a celkem přijatelná. Různé kuchyně, perfektní

Gita 9
Thajka 30.04.2012 08:17

Pro ty co nepochopili- ja jsem se narodila a ziju v Praze, thajskou kuchyni jsem varila proto, ze ji mam rada a trefila jsem se do tydne, kdy se varila mezinarodni kuchyne, proto je armenska, ceska, thajska, slovenska a italska. A vari lidi, kteri ziji v Praze nebo okoli, to , kde se narodili, je podruzne. Pekny den vsem, co maji radi vareni a tento porad. Gita

reklama