PO - PÁ v 17:50 na Primě

Uvidíte ze Středních Čech!

Prostřeno V (10) - Příště uvidíte ze Středních Čech Foto: Prostřeno V (10) - Příště uvidíte ze Středních ČechFoto: All

Z Moravy se vrátíme do Čech. Ve Středočeském kraji se sejde pětice, jejíž nejstarší účastnice oslavila čtyřicítku.

Mezi čtyři ženy se vloudil mladý amatérský kuchař. Co nás čeká příští týden v centru republiky?

Čistě dámská jízda se rozjede na Zlínsku.
V pondělí se půjde k poštovní doručovatelce na mateřské dovolené. Magda svým hostům nabídne čtyři trošku záhadné chody, předkrm začíná nadýchanými vejci, následuje kari překvapení a všechno završí banánový sen. Bude to gastronomická nirvána, nebo se mamince tří dcer může o výhře 40 tisíc jen zdát?
Velmi valašské a čtyřchodové menu nás čeká v úterý u servírky Ivy, toho času rovněž na rodičovské dovolené. Iva by to ráda rozbalila s cimbálovkou a slibuje hodně zábavy a legrace s kyselicou a čuníkovým valašským žebrem. Vyvaří si ve své komfortní kuchyni 40 tisíc korun právě ona?
Ve středu uvaří vdaná maminka desetiletého syna Honzíka. Veronika spoléhá na oblibu italské kuchyně a chystá lasagne a řezy „obliž prst“. A protože se blíží jaro, možná své hosty naučí barvit velikonoční kraslice. Bude to stačit na výhru 40 tisíc korun, které by použila na oslavu blížících se třicátých narozenin?
Čtvrteční hostitelka Zuzana vsadila na kuřecí maso a ananasový sen. Kuře je v těstovinovém salátu i v hlavním chodu se zelím, knedlíkem a omáčkou. Maminka tří dětí miluje ruční práce a úplně nejvíc ze všeho ubrouskovou techniku. Zuzana je nezaměstnaná a jistě by proto ráda vyhrála krásných 40 tisíc korun!
Poslední večeře se koná u mladé atraktivní Lenky, která žila nějaký čas v Řecku a vystudovala uměleckou školu. Připraví moderní večeři v mezinárodním stylu. Začne bruschettou a skončí čokoládovým suflé a možná přizve i břišní tanečnici. Nebo si chce sama vyvařit a vytančit 40 tisíc korun? Kdo se stane zlínskou hostitelkou týdne? Teprve uvidíte!

V pondělí zahajuje benjamínek soutěže, Markéta ze Slaného. Dálkově studuje a brigádničí s tátou jako kominice! Žije s přítelem u rodičů a těší se, až si v domě zrekonstruují půdu. Markétino menu s lososovým salátkem a pečenou krůtou zní famózně. Přinese kominici štěstí a 40 tisíc na vysněnou půdní vestavbu?

Úterní hostitel má osmiměsíční dcerku a žije v Poříčanech s její maminkou. Číšník Petr je velký sportovec - hraje hokej a jezdí na snowboardu. K tomu ale umí tak dobře vařit, že ho přítelkyně přihlásila do pořadu. A čím chce úterní hostitel oslnit své soupeřky a zaútočit na částku 40 tisíc korun? Hosty čeká konfitované kachní stehno s jalovcovou omáčkou, bylinkový knedlík, sladké červené zelí a čokoládové suflé se zmrzlinou.

Uprostřed týdne prostírá inženýrka Kateřina. Je čerstvě rozvedená, má dvě děti a přítele a vede hektický život zaměstnané ženy v nejlepších letech. Přesto si najde čas, aby svým soupeřům uvařila první polévku týdne a marinovanou vepřovou pečeni s kapustovým zelí, knedlíkem dvojí chuti a malinové pokušení. Zní to opět báječně, i manažerka z Brandýsa má tudíž velkou šanci na výhru 40 tisíc korun.

Čtvrteční hostitelka Martina vystudovala vysokou školu ekonomickou a každý den dojíždí do práce do Prahy. Ráda chodí s přáteli na vínko, je společenská, také ráda cestuje, tancuje a fotografuje. Do pořadu se přihlásila ze zvědavosti, ale jistě si ona přeje, aby její krevetový salát, špenátové krůtí karbanátky s noky a hruška na víně dosáhly na maximální počet bodů, titul hostitelky týdne a 40 tisíc korun na vybavení pokoje u rodičů v Kamenici, kde žije.

Poslední amatérská kuchařka uspořádá kulinářskou exkurzi na jih. Páteční finále se odehraje v Měšicích u asistentky, překladatelky a tlumočnice Radky, která se provdala za Itala. Proto nepřekvapí, že uvaří lasagne a telecí s rajčatovým sugem. Účast v soutěži je pro Radku, která se též věnuje prospěšné činnosti, výzva, i ona si přišla vyvařit 40 tisíc korun!

Vaše názory

Tilča
Kateřina s Radkou 0 09.03.2012 10:13

Děs-běs,co v tomto pořadu obě předvádí a jaké mají chování.Slepice.Vysoce vzdělané ženské a chování jak křupandy.Mladá děvčata vítězí.

anonym
Všechny recepty zajímavé, ale 0 03.03.2012 21:30

Všechny recepty zajímavé, ale na úterní menu se vyloženě těším. Velmi složité menu na přípravu.

třešnička
týden 1 02.03.2012 21:57

tak na to se vyloženě těším!! :) vypadá to konečně na dobré a zajímavé jídlo, žádné blafy :) jsem zvědavá hlavně na pátek - vzala si Itala takže konečně uvidím správnou přípravu pravých lazaní i toho telecího...No paráda!! :)))

anonym
Úterý nejlepší ! 02.03.2012 22:22

Úterý nejlepší !

Cuba libre
konfitované kachní stehno 2 29.02.2012 15:33

tak na toto se vyloženě těším: "konfitované kachní stehno s jalovcovou omáčkou, bylinkový knedlík, sladké červené zelí a čokoládové suflé se zmrzlinou" snad se to hostiteli povede:-)

LENKA TUČKOVÁ
PROSTŘENO 02.03.2012 18:23

TENHLE POŘAD JE HEZKÝ

habube
kachnička ....mňam 02.03.2012 20:32

na uterý se nejvíc těším...

reklama