PO - PÁ v 17:50 na Primě

V Olomouci se sejdou u stolu tři generace

Prostřeno II - Příště uvidíte 10. cyklus Olomouc (od 25.10.) Foto: Prostřeno II - Příště uvidíte 10. cyklus Olomouc (od 25.10.)Foto: Prima

S pořadem Prostřeno! se podíváme do srdce Hané – Olomouce. Tady už netrpělivě stepují čtyři ženy a jeden mladík, aby i oni dostali výjimečnou příležitost ukázat před národem svoje kuchařské a hostitelské umění.

 

Bude to vypadat, jako kdyby se u večeře sešla třígenerační rodina. Nejmladší účastnici bylo nedávno jedenadvacet, nejstarší je už 78 let.

Zdravotní sestřička Lucie je soutěživý typ. Kromě vaření ráda sportuje, svůj život si umí zorganizovat. Ještě víc než vaření ji baví pečení, a tak se v pondělí těší na svůj závěrečný moučník. Jinak se v jejím menu schyluje k další kuřecí roládě a plněným brambůrkům. Lucie bydlí s manželem a dcerkou v domku, jehož přízemí prochází totální rekonstrukcí. Je jasné, že 25 000 korun by přišlo jako na zavolanou.

V úterý bude vařit nejmladší účastnice olomouckého týdne. Věra pracuje v řetězci rychlého občerstvení a ráda vaří už od dvanácti let. Má k tomu hodně příležitostí, protože žije s rodinou své sestry, takže nejen neteř ocení, když teta uvaří. Věra miluje kuřecí maso, proto se i na jejím jídelníčku objeví drůbež. Pokud Věrka vyhraje, 25 000 korun chce investovat do bydlení. Možná by něco zbylo i na oslavný večírek.

Uprostřed týdne prostře svůj stůl jediný muž, vystudovaný lesník, nyní podnikatel v oboru. Marián obývá byt 2 + 1, nemá sourozence, jen maminku, zato ale patnáct bratranců a sestřenic. To je něco, když se sejdou kolem stolu! Uvařit čtyřem hostům bude tedy jistě pro Mariána hračka. Zachutná jeho čistě zvěřinové menu středeční návštěvě natolik, že získá 25 000 korun na nové dveře a dovolenou?

Ve čtvrtek uvítá soupeře nejstarší účastnice olomouckého týdne a pořadu Prostřeno! vůbec. Bývalá dámská krejčová Zdeňka je v důchodu, penzijnímu věku se blíží i nejstarší syn z jejích čtyř dětí. Doma má dvaasedmdesátiletého manžela Josefa. Vaří proto denně a zásadně českou kuchyni. Alžírská bude jenom její káva, jinak to jistí prává svíčková podle Magdaleny Dobromily Rettigové. Vyhraje naše nejoblíbenější omáčka Zdeňce 25 000 korun, aby mohla odjet do vytoužených lázní?

V pátek se soutěž uzavře v domku rozvedené Marie, která prodává kosmetiku a je matkou tří dospělých dětí. Ráda rekreačně sportuje, tancuje, baví se a samozřejmě vaří a hostí rodinu i přátele. Jinak by se přece nepřihlásila do zábavné kulinářské soutěže. Marie vsadila na telecí na houbách a na slušnost. Těší se na natáčení, je fanynkou televize Prima. Třeba právě jí přihraje účast v oblíbeném pořadu Prostřeno! 25 000 korun.

Vaše názory

kutil Tim
ach ten zeměpis 1 16.10.2010 19:32

kecy prdy.ta Olomóc je na severní Moravě chytráci z Prahy!!!

New75
Olomouc :-) 17.10.2010 17:53

No... střední Morava spíš

reklama