PO - PÁ v 17:50 na Primě

Zlín a okolí

Prostřeno III (11) - Příště uvidíte ze Zlína Foto: Prostřeno III (11) - Příště uvidíte ze ZlínaFoto: Prima

Pořad Prostřeno! se posune kousek na východ, ale zůstaneme na Moravě, protože prostírat se bude ve zlínském regionu. Na diváky Primy čeká smíšená pětice, kde muži hrají prim. A protože i muži mají své dny, pondělí patří jednomu z nich.

 

Zlínský týden zahájí Roman. Řidič z povolání se do pořadu dostal vlastně nedopatřením. Původně totiž přihlásil manželku, ale nakonec musel jít sám. Kdo jinému – znáte to… Roman se naučil vařit na vojně. Budou zkušenosti ze služby vlasti stačit na čtyři zbylé soupeře? Na výhru 25 tisíc zaútočí panenka plněná parmskou šunkou.

V úterý své kuchařské a hostitelské schopnosti předvede vyučený číšník Jiří. Nyní pracuje u bezpečnostní agentury a mezi jeho záliby patří sport a také návštěvy diskoték. Roman je soutěživý a netají se tím, že udělá vše proto, aby 25 tisíc zůstalo u něj v Chropyni. Soupeře zkusí nadchnout a přesvědčit knedlíčkovou polévkou a špízy.

O titul nejlepšího hostitele a sumu 25 tisíc se utká i rozvedený realitní makléř Michal. Má skoro klukovské záliby a do kulinářské soutěže se přihlásil z hecu. Od soutěže očekává, že pobaví diváky, kteří si řeknou, co je tohle za člověka? A jaký je Michal  kuchař, předvede ve středu, kdy připraví pečený flák se slaninou a bramborovou kaší.

První žena zlínského týdne je momentálně na mateřské dovolené. Markéta se stará o tři děti, takže by si s částkou 25 tisíc určitě věděla rady. Doufá, že právě její recepty budou ty nejlepší. Tak snad její šťavnatá kotleta se sedláckými bramborami šťavnatou zůstane a nezbarví se ve čtvrtek do černa podle hostitelčiny oblíbené skupiny Depeche Mode.

Jako nejlepší amatérská kuchařka Zlínska se bude chtít vyznamenat i sympatická vysokoškolská studentka Helena – další příznivkyně aktivního sportování. V poslední době ji nadchla zumba. Tanec kolem plotny, cibulačka, špagety s uzeným lososem a malinový sen by mohly slečně Malinové v pátečním finále přihrát 25 tisíc korun. Ale jak to doopravdy dopadne, uvidíte příště!

 

Vaše názory

Tulifu
Uvidíme co bude 1 15.04.2011 09:22

Lidé z Moravy a zvláště z okolí Hané a Slovácka jsou vždy příjemní a přívětiví. Těším se skoro na celý tento týden, vypadá to na gurmánské zážitky. Zajímá mě především pátek - uzený losos a středa - pečený flák, naopak nebudu sledovat Prostřeno v úterý, tenhle díl pro svůj klid raději vynechám. Hezkou podívanou

Jiří1987
Tak se nekoukej, nikdo se Ti 15.04.2011 11:26

Tak se nekoukej, nikdo se Ti o to neprosí.Žádná škoda.

Guláš
vojenské jídlo 1 14.04.2011 13:37

Já byl na vojně 790 dní, ale panenku nám tam nikdy neuvařili :-))

ital
guláši 15.04.2011 16:59

kdes byl na vojně nevím ale já sem byl v Písku a tam jsme si každou neděly vyvařovaly co chtěly aj panenku kámo

Jana 55
Vypadá to na docela dobrou 18.04.2011 14:09

Vypadá to na docela dobrou podívanou. Souhlasím, pátek by mohl být zajímavý a středa taky. Zbytek - nezáživné....hlavně úterý...

anonym
panenka plněná parmskou 1 11.04.2011 00:50

panenka plněná parmskou šunkou (a možná šalvějí, jako saltimbocca), to bude dobré, když se to nenechá v troubě moc dlouho. Na to jsem zvědavá. Ty dalši avizované recepty mi připadají nezajímavé, běžné. Špagety s UZENÝM lososem, to mi přijde zvláštní, neznám, taky na to mrknu.
A co vy, dámy, napište, co vás apriori zaujalo a co ne, už jsem zvědavá na vaše názory!
ela

knedlíková
ello 13.04.2011 14:59

zaujalo mě to co vás, ještě si počkám na cibulačku, já ji nevařím.

anonym
Pozorně sleduji 14.04.2011 13:39

přípravu téměř každého jídla, protože většinou existuje hodně variant.Špízy, cibulačka, zelňačka=stejné názvy, chuť každá jiná.Mě docela zaujal "ten flák masa" s brkaší.Špagety s lososem moc né, protože jsem měla nedávno v restauraci "špenátové těstoviny (vřeténka) s uzeným lososem", celkem nezajímavé = těstoviny promíchané s lososem z konzervy, trochu mě to zklamalo.Uvidíme, jak si poradí soutěžící.Nashle v další diskusi.

rossana.mo
ROMANA ZNÁM TAK DOUFÁM,ŽE 14.04.2011 14:11

ROMANA ZNÁM TAK DOUFÁM,ŽE KDYŽ ZAČÍNÁ,ŽE TAKY VYHRAJE..DRŽÍM PALCE!RŮŽENA

anonym
původní 14.04.2011 20:42

fotograf má asi dovolenou , tyhle fotky docela ujdou, všichni na nich vypadají jako lidi a ne jako E.T.

reklama