PO - PÁ v 17:50 na Primě

Arašídové mini cheesecakes

Prostřeno! XIII (6) 22.2. dezert Foto:

Autorka receptu uvádí: „Máslo si dám do hrnečku a na pár sekund vložím do mikrovlnky, kde se mi krásně rozpustí, pak je jen přiliji k sušenkám…“.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
Na korpus:
sušenky Bebe 130 g
máslo 70 g
vanilkový extrakt 1 lžička
Na náplň:
tučný tvaroh ve vaničce 170 g
arašídové máslo 1 lžíce
cukr 75 g
vejce 2 ks
Na čokoládovou polevu:
smetana ke šlehání 100 ml
Navíc:
arašídové máslo 1 lžička
smetana ke šlehání
cukr 1 lžička
Postup
1

V ručním mixéru si rozmixujeme sušenky najemno. Přidáme vanilkový extrakt a povolené máslo, rukama pečlivě prohněteme, až nám vznikne drobenka.

2

Připravíme si formičky – ideálně se dnem – a naplníme je připravenou sušenkovou směsí, kterou pomocí lžičky upěchujeme, aby výsledná výška korpusu byla 2-3 cm.

3

Vyšleháme cukr s vajíčky. Poté přidáme mascarpone, tvaroh a arašídového máslo a všechny suroviny smícháme v jednolitou směs. Tu potom nalijeme do formiček na sušenkový základ. Plech přendáme do vyhřáté trouby a pečeme na 160 stupňů 30-40 minut.

4

Malé cheesecaky necháme zcela vychladnout a poté je opatrně vyndáme z formiček.

5

Smetanu si dáme do rendlíku a zahřejeme těsně pod bod varu. Sundáme z kamen a vhodíme do ní připravenou čokoládu. Metličkou mícháme, dokud se nám všechna čokoláda nerozpustí a poleva nesjednotí. Aby nebyla čokoláda moc řídká a navrchu nám držela, necháme ji trochu zchladit a až poté poléváme povrch každého cheesecaku.

6

Mascarpone, cukr a arašídové máslo vyšleháme dohromady a podle potřeby maličko zředíme smetanou - měla by nám vzniknout středně tuhá směs.

7

Pomocí lžíce přendáme do cukrářského sáčku (stejně dobře nám poslouží i igelitový pytlík s ustřiženým růžkem) a dozdobíme každý cheesecake.

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama