PO - PÁ v 17:50 na Primě

Bílé břehy

VIP Prostřeno (8) hezucký hl.chod Foto:

Thajské kuřecí kari je s výjimkou masa ze samých zelených surovin. Se zelenou kari pastou bychom ale ve vlastním zájmu měli více šetřit než Patrik, nebo napřed ochutnat a pak teprve přitvrdit.

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Suroviny
kuřecí prsa 3 kusy
olej 1 dávka
zelená kari pasta 1 dávka
plechovka kokosového mléka 1 kus
cuketa 1 kus
plechovka hrášku 1 kus
balení zelených fazolových lusků 1 kus
rýže 1 dávka
sůl 1 dávka
Postup
1

Na rozpálený olej dáme kari pastu (množství podle požadovaných papriček – stupně ostrosti). Necháme dvě minuty na pánvi a zalijeme kokosovým mlékem. Přidáme na kostky nakrájené kuřecí maso, přikryjeme pokličkou a necháme vařit, posléze spíš dusit. Na závěr přidáme zeleninu a koření: nakrájenou cuketu, hrášek, fazolové lusky a bazalku. Jako přílohu podáváme dušenou rýži, ideálně se hodí jasmínová. Teplota: 160, 100 °CVhodné pro vegetariány: nePočet porcí: 4Obtížnost: pro mírně pokročiléNárodní kuchyně: thajskáDoba přípravy: 1–30 minutČas vaření: 30–60 minutRecipe category: hl. chod/ příloha/ restování/ vaření/ dušení

Hlavní chod:Bílé břehy se zeleným pekelným mořem a mnoha ostrovy

postup:Na rozpálený olej dáme kari pastu (množství podle požadovaných papriček – stupně ostrosti). Necháme dvě minuty na pánvi a zalijeme kokosovým mlékem. Přidáme na kostky nakrájené kuřecí maso, přikryjeme pokličkou a necháme vařit, posléze spíš dusit. Na závěr přidáme zeleninu a koření: nakrájenou cuketu, hrášek, fazolové lusky a bazalku. Jako přílohu podáváme dušenou rýži, ideálně se hodí jasmínová.

Hlavní chod:
Bílé břehy se zeleným pekelným mořem a mnoha ostrovy
Thajské kuřecí kari je s výjimkou masa ze samých zelených surovin. Se zelenou kari pastou bychom ale ve vlastním zájmu měli více šetřit než Patrik, nebo napřed ochutnat a pak teprve přitvrdit. 
Ingredience:
2–3 kuřecí prsa
olej
zelená kari pasta
1 plechovka kokosového mléka
1 cuketa
1 plechovka hrášku
1 balení zelených fazolových lusků
čerstvá bazalka
rýže
sůl 
 

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama