PO - PÁ v 17:50 na Primě

Brotova schovanka

Prostřeno - Ivan Krajíček - hlavní jídlo 1 Foto:

Vydlabeme opatrně střídku z kulatého malého chleba. Zavraždíme cibuli ostrým nožem a nebojíme se ji rozkrájet na malé kousky.

Postup
1

Vydlabeme opatrně střídku z kulatého malého chleba. Zavraždíme cibuli ostrým nožem a nebojíme se ji rozkrájet na malé kousky. Olivový olej rozpálíme, jak to má rád, a v bodu slasti do něj znenadání mrskneme cibuli. Mícháme, ale jen občas. Přidáme nerozlučné kamarády: papriku, koření a česnek. Pořádně natěšenou macatou pikantní klobásku přihodíme k cibuli. Ovšem též nakrájenou. Taktéž pokrájené papriky a rajčata. Postupně nám vzniká pěkná majdička, kterou obracíme vařečkou. Jakmile jsou klobáska s paprikou v ráži, přidáme fazole z konzervy. Mícháme častěji, dosolujeme málo, ujídáme nepatrně.

V troubě si rozpečeme chleba, nalejeme do něj fazolovou majdu, kterou jsme předtím lehce rozředili pivem. Uzavřeme chlebovým víčkem. Podáváme s pivem alkoholickým či nealkoholickým. Neopomeneme zbylou vydlabanou chlebovou střídku usušit a hodit do přírody ptákům či jiné havěti.

edkrm Broskev s nivou a ořechy Ingredience: 10 půlek kompotovaných broskví listy hlávkového salátu 40 g vlašských ořechů na zdobení náplň: 160–200 g pomazánkového másla 160–200 g nivy 2 ks sterilované okurky postup: Přichystáme si náplň. Smícháme pomazánkové máslo s nivou a přimícháme na kousky nakrájenou sterilovanou okurku. Kompot přecedíme, talíř nazdobíme salátem a broskve plníme připravenou směsí. Hotový výrobek ozdobíme vlašskými ořechy.

 

Hlavní jídlo

 

Brotova schovanka aneb ostré fazole v chlebovém úkrytu

 

Ingredience:

  • 2 konzervy pikantních fazolí
  • 5 ks malých kulatých chlebů
  • 2 ks papriky
  • 2 větší pikantní klobásky 
  • 4 rajčata
  • olivový olej
  • 2 větší cibule
  • česnek
  • koření tabasco
  • pivo


Témata článku: Polévky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

OLALA
To je super v bochníku chleba 0 03.07.2011 16:11

To je super v bochníku chleba

Mirďas
Mňam 1 01.04.2010 22:08

Mňam,mňam.Já bych si taky dala. Milujeme s manželem fazolky a nalejt to do chleba je dobrej nápad.Taky to udělám,ale o víkendu až budem doma.Jinak bysme asi uletěli.

nela.3
odpověď 02.04.2010 00:00

Souhlasím s vámi!..Recept dobrý...chystám se to provést,protože něco podobného jsem si dost často objednávala v práci k obědu a vozila mi to pojízdná prodejna z ...mexické restaurace...ale ta mluva a chování tohoto člověka v pořadu je něco otřesného!Jestli je podle chlapů..sorta feministek hrozná zábava individuální,tak tento pán v ..musculině rodě nemá konkurenci!!!...Recepty od žen,vybavení bytu a zábava...byla otřesná!!!Mně osobně se koupelna+kuchyň paní Aničky líbila...zábava je individuální.Každopádně pohoštění a zbytek večera pana Marka zas tak úchvatné nebylo. Pokud panu Ivanovi nechutnalo pondělí ani středa..pak nevím,co bylo tak k popukání v úterý,kdy hostil pan Marek!..(mimochodem..od řezníka bych očekávala něco lepšího než řízečky z kuřecího+vepřového masa!!!)..Možná tak vepřové oháňky připravené na česnekový způsob nebo pravá svíčková,..)..nic takového se nedělo a bábovka byla čirá katastrofa!!!...Pokud jdu do soutěže,tak hlavně s recepty,které jsem vyzkoušela a pokud očekávám finanční odměnu,tak ...ZA NĚCO...!.. což tedy v úterý rozhodně šanci na finanční odměnu nemělo ani náhodou!!!...Zábava a přilepená+zdrclá bábovka k formě tomu nasadila korunu takovou,že by paní Anička musela 14 dní vkuse něco kazit,aby se srovnala s panem Markem,který to stihnul za jedno pohoštění.Pro mně je favorit ..STŘEDA a doufám,že ČTVRTEK bude nejhorší a nakonec si oblíbim Pátek a přijmu ho do rodiny jako věrného sluhu Robinsona!!.. ;-))

jajas
??? 0 01.04.2010 19:28

Když jsem si přečetla recept na Brotovu schovanku, získala jsem pocit, že tento pán by potřeboval partnerku! Ále rychle!!!!!!!!!!
Jinak klasické pánské jídlo (i nápad podávat fazole návštěvě!).

Olča
Vypadá to dobře, docela bych 1 01.04.2010 18:58

Vypadá to dobře, docela bych to ochutnala, jen to bude asi dost syté tak bych už další jídlo vypustila...

bebe
zavraždíme cibuli... 01.04.2010 19:13

za tohle dávám 10 bodů :o))))

reklama