PO - PÁ v 17:50 na Primě

Český vrabec a liška ryška na kočičí svatbě s muzikou

Prostřeno! XIII (5) 15.2. hl. chod Foto:

Paní Anna oprášila staročeské recepty a přidala špetku fantazie a humoru.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
Maso:
maso z husích nebo kachních prsou i stehen 1 kg
staročeské koření
kmín
sůl
cibule 1 ks
Kočičí svatba:
uvařené kroupy 3 hrnky
mražený hrášek 1 sáček
cibule 1 ks
česnek 1-2 stroužky
tuk (sádlo nebo olej) 1-2 lžíce
sůl
drůbeží vývar
Muzika:
sušené ovoce 1 hrst
citronová šťáva
Postup
1

Husí nebo kachní maso nakrájíme na větší kostky a klidně i dva dny dopředu naložíme nasucho do koření a cibule. Naložené maso se pak asi hodinu a půl peče bez cibule, osolené, podlité vývarem a přikryté, občas promíchat. Ve finále se maso podlije pivem a nechá se dopéct bez poklice.


Kočičí svatba: cibuli a česnek nakrájíme nadrobno, orestujeme na tuku, přisypeme rozmrzlý hrášek. Podusíme s vývarem, přidáme uvařené kroupy, zamícháme a dochutíme solí a pepřem.


Muzika: ovoce namočíme do vody, dle druhu povaříme pět až deset minut, dochutíme citronovou šťávou a cukrem s troškou rumu.

2

Liška ryška je liška obecná, naložená ve sladkokyselém nálevua v době svého růstu zavařená. Používáme jen jako ozdobu na talíř.

Témata článku: Maso, Přílohy
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

PepaDDDD
Tato stará škeble je totálně 0 05.07.2016 03:01

Tato stará škeble je totálně mimo a nechutná jak .... Bohužel jsem ji jednou potkal a ve skutečnosti vypadá ještě hůř než v pořadu. Zapšklá *** co si myslí, že sežrala celý svět

blueska
totální matlanina, kočičí 0 02.03.2016 09:55

totální matlanina, kočičí svatba = hrách a kroupy (šoulet), namíto hrachu hrášek??? paní ještě dodala, že to je luštěnina, to neví, že hrášek je zelenina a hrách luštěnina? hrách s kroupami, česnekem a majoránkou, to by bylo k huse dobré a tradiční, takhle to muselo být hnusné. nehledě k hygieně při přípravě jídel, bylo mi na zvracení

reklama