PO - PÁ v 17:50 na Primě

Cheesecake s bílou čokoládou

Prostřeno IX (2) Praha 29.1. 2014 dezert Foto:

Pro někoho až moc sladký nepečený dezert potřeboval ještě pár hodin strávit v ledničce.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
máslové sušenky 150 g
rozpuštěné máslo 60 g
plnotučné měkký tvaroh nebo žervé 250 g
smetana ke šlehání 285 ml
borůvky (i mražené) 280 g
přírodní krupicový cukr 50 g
citronová šťáva 1 lžíce
Postup
1

Sušenky nalámejte do nádoby robota a rozmixujte na drobky. Komínkem ve víku nádoby vlijte máslo a znovu promixujte. Dortovou formu s odnímatelným dnem o průměru 20 cm vyložte kolečkem pečicího papíru a přeneste na něj vláčnou hmotu z drobků. Obrácenou lžící ji rozetřete a uhlaďte do stejnoměrné výšky. Formu dejte do chladničky až do doby, kdy začnete chystat náplň.

2

Tvaroh vložte do cedníku vyloženého čistou utěrkou, povrch zakryjte cípy utěrky a zatižte. Zavěste nad nádobu nebo dřez a nechte odkapat přebytečnou vodu – asi za půl hodiny prokape nebo se vsákne do utěrky. Čokoládu rozlámejte na kousky a vložte do ohnivzdorné mísy. Postavte ji na hrnec s mírně vroucí vodou a nechte čokoládu rozpustit. Dvakrát třikrát zamíchejte a pak ji nechte trochu vychladnout.

3

Smetanu, tvaroh a mascarpone krátce prošlehejte v misce. Přidejte rozpuštěnou čokoládu a vyšlehejte dohladka. Vlijte na sušenkový základ a dejte do chladničky aspoň na tři hodiny (nejlépe přes noc) ztuhnout.

4

Zatímco se cheesecake chladí, připravte si ovocný přeliv. Polovinu borůvek rozmixujte s cukrem a citronovou šťávou a pak protřete sítem, aby směs byla hladká.Před podáváním odepněte stěny formy, cheesecake sejměte ze dna a nakrájejte na řezy. Podávejte přelité borůvkovou omáčkou a ozdobené zbylým ovocem.

 

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

AnonymousMarta
dobrý týden 0 03.02.2014 09:29

Všechny účastnice Prostřena v minulém týdnu se mi zdály celkem v pohodě. Nejsympatičtější mi byla Eva - její kritika byla obdivuhodně podaná, byla spravedlivá a upřímná. Klárka a Aneta mi byly též sympatické. Překvapila mě Zuzana, která se zdála být hráčkou, ale nakonec její výkon byl obdivuhodný. Na paní Petře mi vadila její kolísavost v názorech. Nelíbilo se mi, jak se ve všem ďoubala a přehazovala jídlo na talíři. Ale jinak pěkný týden.

reklama