PO - PÁ v 17:50 na Primě

Cheesecake s malinovým přelivem

Prostřeno X (3) liberecko  1.9. 2014 dezert Foto:

Tato dávka stačí na jednu klasickou dortovou formu, upozorňuje Lenka. Kdo má radši méně krémový dort, stačí dvě balení sýra.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5-8
Postup
1

1. Nejprve si připravíme korpus. Sušenky či piškoty rozdrtíme pomocí mixéru nebo struhadla. Máslo rozehřejeme na pánvi a nalijeme na rozdrcené sušenky. Zpracujeme těsto, které vložíme do formy a pořádně propracujeme do celého spodku formy. Dáme odpočinout do lednice.

2. Do mísy vložíme smetanové sýry, na které vymačkáme šťávu z celého citronu, pokapeme vanilkovým aroma a lehce rozšleháme. Ze smetany si vyšleháme šlehačku, kterou přidáme ke krému.

3. Ztužovač si rozpustíme v troše vody a přimícháme k ostatnímu. Vzniklou hmotu ochutnáme - dle chuti můžeme dosladit moučkovým cukrem -, a nalijeme ji na korpus, rovnoměrně rozprostřeme. Hotový moučník musí odpočívat v lednici aspoň dvě hodiny, nejlépe přes noc.

4. Maliny rozpustíme na pánvi s kapkou vody a čtyřmi lžícemi cukru. Necháme 2-3 minuty vařit a ovoce pak můžeme trochu rozmačkat. Porce cheesecakeu přelivem lehce pokapeme (není to omáčka!!) a můžeme ozdobit čerstvou malinou a mátou.

Dezert:

Cheesecake s malinovým přelivem

 

Ingredience:

2-3 sýry Philadelphia

450 g kvalitní smetany (aspoň 31%)

moučkový cukr dle chuti

vanilkové aroma

1 citron

ztužovač dezertů za studena

200 g máslových sušenek či cukrářských piškotů

120 g másla

200 g malin

4 lžíce cukru

několik malin a lístků malin na ozdobu

 

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

ibich
recept 0 02.09.2014 06:42

chybí rozpis ingrediencí

reklama