PO - PÁ v 17:50 na Primě

Cheesecake s malinovým přelivem a bazalkovým cukrem

Cheesecake s malinovým přelivem a bazalkovým cukrem Foto:

Mladý kuchař zvládl i moderní pečený moučník.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
sýr lučina 4 ks
vanilkový cukr 4 ks
vejce 6 ks
máslové sušenky 1 balení
kávové sušenky 6 ks
Postup
1

Celé balení máslových sušenek a kávové sušenky rozmixujeme, dále zalijeme rozehřátým máslem, aby se sušenky lehce navlhčily a dalo se s hmotou pracovat. Poté si vymažeme kulatou formu (20-23 cm v průměru) a hmotu nasypeme do formy, kde ji rovnoměrně rozprostřeme a od středu do stran umačkáváme a vytlačujeme hmotu na stěny. Formu dáme na pět minut do trouby zapnuté na 200-210°C.

2

Krém: Do mixéru nasypeme cukr, přidáme lučinu a necháme dostatečně promíchat, aby se krystalky cukru rozpustily. Po rozmíchání přidáme zakysanou smetanu a pomalu přimícháme vejce, jedno po druhém. Když máme vše hotové, krémovou hmotu nalijeme do formy s předpečeným korpusem a vše dáme péct do trouby na 35 minut při 145°C. Po uplynutí této doby zkontrolujeme krém mírným poklepem na formu: krém musí být asi 2-3 cm od okraje pevný a uprostřed musí zůstat „rosolovitý“.

3

Když dosáhneme požadované konzistence, cheesecake vyndáme, přiklopíme alobalem a necháme zchladnout při pokojové teplotě. Pak dáme dezert uležet do lednice alespoň na 3 - 4 hodiny, ideálně do druhého dne.

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

KolacPavlik
Po dnešku již vím,proč jsem 0 25.04.2016 21:09

Po dnešku již vím,proč jsem se do dnešního dne nenechal k účasti v této soutěži přemluvit. Tento můj recept,který Honza dělal,této Primou podivně vybrané a socio-patologicky nesourodé skupině, nechutnal.Neví totiž,jak má Cheesecake chutnat a jaká má být jeho konzistence.Korpulentní starší účastnice i ostatní nepochopili,že sladká tečka na závěr je i v menu špičkových restaurací opravdu sladká. Předkládat jim tedy tento dezert, je jako házet perly sviním!

reklama