PO - PÁ v 17:50 na Primě

Čokoládový fondant s malinovou omáčkou

Prostřeno VII (22) Brno  13.6. 2013 dezert Foto:

Tereza vzkazuje divákům: Uprostřed by se neměla udělat špička, která by chtěla praskat. Kdyby z ní při pečení dokonce vyvěrala hnědá hmota, potom je fondant přepečený!

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
fondant:
hořká čokoláda (70% kakaa) 100 g
máslo 100 g
vejce 4 kusy
máslo a polohrubá mouka na vymazání formiček 1 dávka
malinová omáčka:
mražené maliny 600 g
cukr krupice 4 lžíce
Postup
1

1. Rozehřejeme troubu na 190°C, rošt dáme raději výš. Připravíme si vodní lázeň: do hrnce stačí dát pár centimetrů vody a ohřívat, dokud se nezačne vypařovat.

2. Rozehřejeme si máslo spolu s čokoládou - ideálně v kovové misce. Pomocí elektrického šlehače s metličkou ušleháme vejce do pěkné táhlé pěny. Šleháme dál, po vrchovatých lžících přisypávejte cukr. Vždycky tak po 10-15 vteřinách, dokud všechen nespotřebujeme. Pěna by měla být ještě nadýchanější.

3. Hnědé vlijeme do žlutého. Teplou čokoládu s máslem do vajec s cukrem. Ručně metličkou pomalu spojíme v hnědou jednobarevnou hmotu.

4. Prosejeme mouku a v něžnosti pokračujeme při jejím vmíchávání. Formičky vymažeme máslem a vysypeme polohrubou moukou. Těsto nadávkujeme do připravených formiček a vložíme je do vyhřáté trouby na požadovanou dobu sedmi minut. Prostředek těsta na hladině by měl zůstat níž než kraje. Hotový fondant necháme pár minut chladnout. Lehce zatřepeme s formičkou a hned ucítíme, že fondant půjde v pohodě vyklopit.

5. Vyklopíme a servírujeme s malinovou omáčkou.

6. Zmražené maliny dáme do rendlíku spolu s cukrem, podlijeme asi deci vody. Necháme úplně roztát a následně asi deset minut provařit. Propasírujeme přes sítko a podáváme s fondanty.

 

Dezert:
Čokoládový fondant s malinovou omáčkou

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama