PO - PÁ v 17:50 na Primě

Crème brulee

Prostřeno VI (38) Olomouc - 20.9.2012 dezert Foto:

Slavný a dobrý recept krok za krokem. Pokud cukr karamelizujete pod grilem – na nejvyšší teplotu a jen krátce

Doba přípravy:
Počet porcí: 10
Suroviny
vanilkový lusk 1 kus
cukru krystal 40 g
žloutky 5 kusů
Postup
1

Na mírný oheň dáme vařit smetanu. Mezitím si podélně rozkrojíme vanilkový lusk a hranou nože vyškrábeme obsah. Poté lusk i se semínky přidáme k vařící smetaně. Zatímco se ohřívá smetana s vanilkou, smícháme si ve větší nádobě žloutky s cukrem. Jakmile se smetana s vanilkou začne pozvolna vařit, odstavíme ji z ohně. Za stálého míchání smetanu pomalu vlijeme do mísy ke žloutkům. Vzniklou směs žloutků a smetany scedíme. Přefiltrovanou směs rozlijeme do servírovacích misek. Opatrně, na směsi by se neměly utvořit vzduchové bublinky. Pokud se vytvoří, lehce je lžičkou odstraníme. Misky položíme do hlubšího pekáče, zalijeme vroucí vodou - výška vodní lázně by měla dosahovat výšky krému v miskách. Pekáč vložíme do předem vyhřáté trouby na 140 stupňů. Po 20 – 30 minutách ho opatrně vyjmeme z trouby. Krém by měl být už dostatečně tuhý. Pokud by některé porce byly uprostřed stále tekuté, necháme je ještě chvíli odpočívat v lázni. Hotový krém ochladíme, ideálně ve studené vodní lázni, a poté necháme v ledničce alespoň čtyři hodiny odpočinout. Před podáváním krém posypeme cukrem, který zkaramelizujeme pomocí flambovací pistole nebo krátce pod grilem.

Cukety rozpůlíme, vydlabeme dužinu a okořeníme. Na pánvi orestujememleté maso, přidáme koření, necháme lehce zchladnout, přidáme vejce,strouhanku. Touto masovou směsí naplníme lodičky cuket, dáme zapéct, předdokončením je posypeme sýrem.

Dezert:

Crème brulee

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Anonymous2
Národní kuchyně: česká A 1 20.09.2012 21:10

Národní kuchyně: česká
A tiramisu je taky český ?????

imoona
Pokud vím tak tento dezert je 20.09.2012 21:36

Pokud vím tak tento dezert je kuchyně francouzská . Opravdu mně napoprvé připomínal tak trochu puding , ale je to famózní mňamka.

reklama