PO - PÁ v 17:50 na Primě

Crème caramel

Prostřeno! XII (10) 23.10. dezert Foto:

Slavný francouzský dezert soupeřům nejvícepřipomínal pudink.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
plnotučné mléko 200 ml
smetana ke šlehání 200 ml
vejce 3 ks
vanilkový cukr 1 sáček
vanilkový extrakt 1 lžička
koňak 2 lžíce
nastrouhaná kůra z 1 citronu
cukr krupice na karamel 180 g
Postup
1

Troubu předehřejeme na 150 stupňů. Cukr na karamel vsypeme do rendlíku a na mírném ohni ho necháme roztavit na karamel. S cukrem zamícháme, až když začne zlátnout. Karamel vlijeme na dno zapékacích misek a necháme ho ztuhnout. Vejce rozklepneme do misky a metličkou prošleháme. V menším hrnci zahřejeme mléko se smetanou a oběma cukry. Když je směs teplá, čtvrtinu odebereme, za stálého míchání nalijeme na vejce a promícháme. Zbytek směsi přivedeme k varu, když směs začne vřít, stáhneme ji z ohně, za stálého míchání přilijeme k vaječné směsi a promícháme.

2

Připravenou směs nalijeme do zapékacích misek. Misky dáme na pekáč, přilijeme vroucí vodu tak, aby misky byly ponořené do tři čtvrtin své výšky. Pečeme jednu hodinu. Necháme dobře vychladit a před servírováním obkroužíme nožíkem hmotu od kraje misky a vyklopíme na talíř. Při servírování ozdobíme ovocem.

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Anonym
Krém karamel není tak 0 24.10.2015 10:49

Krém karamel není tak jednoduchý, jak si někdo představoval. Chyba byla v tom, že polovina karamelu měla být rozvařena v mléce. Vejce dobře rozšlehají a vmíchají do horkého mléka a postupně zahřívají na 80 oC (jinak se srazí)a pak se hmota lije do tvořítek a peče cca 1 h.

reklama