PO - PÁ v 17:50 na Primě

Cuketová polévka

Prostřeno V (4) Praha - 15.2.2012 polevka Foto:

Katka chtěla, aby maso a zelenina byly v rovnováze, takže v jejím menu bylo vitaminů až dost. Zelenina byla i hlavní surovinou nepříliš obvyklého krému.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
střední cuketa 2 kusy
smetana 2 lžíce
niva 30 g
zeleninový bujón 2 kostky
pepř 1 špetka
sůl 1 lžička
bazalka 1 špetka
oregano 1 špetka
majoránka 1 špetka
cibule 1 kus
Postup
1

Na másle či oleji zpěníme cibulku a přidáme cuketu nakrájenou na malé kousky (i se slupkou). Přisypeme bazalku, oregano a zalijeme trochou vody. Podusíme a podlijeme vývarem. Nebo můžeme přidat bujon. Po změknutí zeleninu rozmixujeme na kaši, přidáme majoránku, asi 30 g nivy a ještě povaříme. Zjemníme smetanou, případně dosolíme, opepříme či zředíme dle potřeby. Můžeme podávat s osmaženými krutony.Teplota: 160 a 100 °CVhodné pro vegetariány: anoPočet porcí: 5 Obtížnost: pro mírně pokročiléNárodní kuchyně: českáDoba přípravy: do 30 minut Čas vaření: 30 minutRecipe category: polévka / vaření / dušení / restování

PolévkaCuketová

postup:Na másle či oleji zpěníme cibulku a přidáme cuketu nakrájenou na malé kousky (i se slupkou). Přisypeme bazalku, oregano a zalijeme trochou vody. Podusíme a podlijeme vývarem. Nebo můžeme přidat bujon. Po změknutí zeleninu rozmixujeme na kaši, přidáme majoránku, asi 30 g nivy a ještě povaříme. Zjemníme smetanou, případně dosolíme, opepříme či zředíme dle potřeby. Můžeme podávat s osmaženými krutony.

Polévka
Cuketová 
Katka chtěla, aby maso a zelenina byly v rovnováze, takže v jejím menu bylo vitaminů až dost. Zelenina byla i hlavní surovinou nepříliš obvyklého krému.
Ingredience:
- 2 střední cukety, 
- 2 polévkové lžíce smetany,
- 30 g nivy, 
- 2 kostky zeleninového bujonu, 
- špetka pepře, 
- l lžička soli, 
- špetka bazalky, 
- špetka oregana, 
- špetka majoránky, 
- 1 cibule.

Témata článku: Polévky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Ladana
odpoved 0 28.02.2012 15:48

Naprosto výborná polévka, ani jsem nedávala smetanu a je krásně hustá ;)

reklama