PO - PÁ v 17:50 na Primě

Ďábelská pasta s krevetami, chilli a rajčaty

Prostreno - 10.03.11 - Jakub Machacek- predkrm Foto:

Na rozpálený olej dáme nadrobno nakrájenou chilli papričku (pokud chcete pálivější jídlo, necháte jadérka), přidáme jeden rozdrcený česnek a krevety, necháme lehce osmažit.

Postup
1

Na rozpálený olej dáme nadrobno nakrájenou chilli papričku (pokud chcete pálivější jídlo, necháte jadérka), přidáme jeden rozdrcený česnek a krevety, necháme lehce osmažit. Zalijeme vínem, necháme vypařit alkohol (poznáte po čichu), přidáme nakrájená rajčata, jarní cibulku a bazalku. Slijeme pastu, osolíme opepříme a lehce postrouháme citronovou kůrou. Pastu přidáme ke krevetám a promícháme. Na talíři ještě posypeme bazalkou a zakapeme citronovou šťávou.

 

 

Předkrm:

Ďábelská pasta s krevetami, chilli a rajčaty

Ingredience:

 

 • 5x capelli d'angelo nebo špagety
 • 1 červená chilli paprika 2 velké stroužky česneku 
 • ½ kg čerstvých oloupaných středně velkých krevet 
 • ¼ hrnku bílého vína 
 • 1 velké rajče 
 • 1 citron 
 • čerstvá bazalka 
 • 1 jarní cibulka 
 • sůl a čerstvě namletý černý pepř 
 • olivový olej  
 • extra virgin (panenský) olivový olej

 

Témata článku: Těstoviny
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Daniiinka
xD jak paní Lída s bagetou 0 14.01.2011 18:39

xD jak paní Lída s bagetou xD

Asila
Pasta s krevetami 1 13.03.2010 22:56

Proti receptu nic nemám, nejspíše by mi chutnal, ale považuji za naprosto ostudné Jakubovo chování, že návštěvě, o které věděl, že krevety nebude jíst, ještě zlomyslně předložil zvláště provokativně ozbobený talíř krevet. Každý slušný člověk by udělal pro ní jednoduchý předkrm s kouskem šunky a sýru nebo něco podobného. Takhle se ukázal jako nejneschopnejší hostitel z celé skupiny.

linda..
problem je tan, ze oni sva 14.03.2010 20:18

problem je tan, ze oni sva menu predlozi produkci na zacatku tydne a pozdejsi zmeny nejsou mozne. takze nevedel ze krevety navsteva nebude jist, ani ze verca neji houby, jak tu nekdo komentoval

Ester
Jenže... 19.03.2010 20:58

...tu neoloupanou krevetu dostala naschvál ta, která to nejvíc nesnáší (nevšimla jsem si, že by ji kubíček zapíchl ještě někomu jinému do talíře) a houby sobě nenandal, čímž ukázal, že to jde i bez nich. Bohužel se mi zdá, že i tady to byla od něho schválnost.

Ester
Jenže... 19.03.2010 20:59

...tu neoloupanou krevetu dostala naschvál ta, která to nejvíc nesnáší (nevšimla jsem si, že by ji kubíček zapíchl ještě někomu jinému do talíře) a houby sobě nenandal, čímž ukázal, že to jde i bez nich. Bohužel se mi zdá, že i tady to byla od něho schválnost.

garf
nechápu, co je na tomto 0 13.03.2010 15:42

nechápu, co je na tomto receptu špatného. Mě se na něj teda zbíhají sliny a moc se mi líbí ta perlička na závěr v podobě citrónové kůry.

yanka
borec 0 13.03.2010 11:16

No předvedl co jsem předpokládala,když se nad ostatníma ofrňoval.je to jen teoretik a chvástal,ale skutek utek.Chudák ženská která si ho nasadí do domácnosti.On bude ten king a ona naschopná nicka,co nic neumí a on kdyby to udělal bude to super.

PRIMA ADMIN
recepty jako inspirace 1 12.03.2010 22:17

Upozorňujeme diváky, že zde uváděné recepty poskytli přímo účastníci pořadu Prostřeno, kteří podle nich i vařili. Nejedná se tedy o recepty profesionálních kuchařů a je možné, že v některých případech není předpis přesný. Televize Prima do receptů účastníků nezasahuje.
Prosíme o pochopení a věříme, že i přesto najdete v receptech inspiraci, některé vyzkoušíte a doma si uvaříte.

Doboru chuť přeje PRIMA ADMIN

Marlen
Inspirace?I záchodu by mi 13.03.2010 08:43

Inspirace?I záchodu by mi bylo líto,ho těmito "skvosty" nakrmit.:-(

reklama