PO - PÁ v 17:50 na Primě

Domácí kachna

Prostřeno VIII (13) Plzesko 13.11. 2013 hl. chod Foto:

Hostitelka má vlastní naložené a ochucené červené zelí. Pokud bychom si koupili kysané červené zelí v sáčku, připravíme ho podobným způsobem jako uvedené bílé zelí.

Doba přípravy:
Počet porcí: 6
Suroviny
kachna domácí 1 kus
cibule 1 kus
kmín 1 dávka
sůl 1 špetka
kynutý knedlík:
sušené droždí 1 sáček
vejce 2 kusy
sůl 1 špetka
bramborový knedlík:
brambory (nejlépe den předen uvařenéú 1 kg
vejce 2 kusy
mouka 200 g
bramborový škrob 2 lžíce
olej 1 lžíce
sůl 1 dávka
bílé zelí:
kysané bílé zelí 1 kg
cibule 1 kus
škrob (solamyl, maizena) 1 lžíce
cukr 1 lžička
sůl 1 dávka
Červené zelí:
červené naložené zelí 1 kg
cukr 1 špetka
Postup
1

1. Kachnu omyjeme, očistíme, osolíme vně i uvnitř, okmínujeme. Nakrájíme si nahrubo cibuli, kterou vložíme dovnitř kachny. Kachnu v pekáči podlijeme a dáme do trouby, nejlépe nejprve břichem dospodu. Pečeme okolo tří hodin, podléváme, obrátíme, asi po dvou hodinách pečení zmírníme teplotu a kachnu odkryjeme, aby se vytvořila kůrčička.

2. Na kynutý knedlík si v míse smícháme polohrubou a hrubou mouku. Poté přidáme sušené droždí, které s moukou promícháme. Zalijeme vlažnou vodou, přidáme vajíčko a sůl. Vše promícháme a vytvoříme hladké těsto. Dle potřeby přidáme mouku nebo vodu. Po vykynutí vytvarujeme bochánky, které necháme ještě asi 15 minut stát. Vypracujeme čtyři šišky, které necháme asi 10 minut kynout, poté vložíme do vroucí vody a vaříme 20 minut.

3. Bramborový knedlík: Den předem uvařené brambory si jemně nastrouháme a všechny další ingredience přidáme do mísy nebo na vál k nastrouhaným bramborám. Dle tuhosti brambor přisypeme mouku a škrobovou moučku. Vypracujeme hladké těsto a utvoříme menší válečky, které vložíme do vroucí osolené vody. Knedlíky vaříme asi 20 minut.

4. Cibuli na bílé zelí si nakrájíme nadrobno a mírně zpěníme na sádle. Přidáme propláchnuté a nakrájené zelí, promícháme. Pak zalijeme vodou a necháme vařit, když je zelí měkké, dochutíme je solí a cukrem. Nakonec zavaříme lžíci škrobové moučky, rozmíchané v trošce studené vody, která nám zelí zahustí.

5. Domácí naložené červené a už ochucené zelí jen dobře prohřeji, nemusí se už vařit.

Hlavní chod:
Domácí kachna, kyselé bílé zelí vlastní nohou šlapané a modré zelí, kynutý a bramborový knedlík

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama