PO - PÁ v 17:50 na Primě

Domácí krtkův kopeček

Prostřeno IV (17) Ostrava - 23.12.2011 dezert Foto:

Lubomíra udělala hodně složitý domácí moučník. Sklidila chválu a dokázala, že je zkušená a pečlivá kuchařka.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
na těsto
cukr 180 g
vejce 3 kusy
kakao 3 lžíce
olej 200 ml
mléko 200 ml
prášek do pečiva 1 balení
na krém stracciatella
tvaroh v kostce 250 g
zakyslá smetana 400 g
smetana ke šlehání 250 ml
čokoláda na vaření 100 g
vanilkový cukr 1 balení
uvařený vanilkový pudink 1 dávka
banány 4 kusy
mléko 250 ml
cukr 4 lžíce
vanilkový pudink 1.5 balení
Postup
1

1. Nejdříve ze surovin dle návodu uvaříme hustý pudink a necháme ho vychladnout.

2. Na těsto oddělíme žloutky od bílků. Ze žloutků a cukru ručním šlehačem vyšleháme pěnu, do které po částech zašleháme olej a mléko. Potom smícháme hladkou mouku s kakaem a práškem do pečiva a též zašleháme do těsta. Nakonec vařečkou vmícháme sníh z bílků. Těsto nalijeme na sádlem vymazaný a polohrubou moukou vysypaný vyšší plech a dáme péct na 160 °C asi na půlhodinku.

3. Na krém stracciatella v míse ručním šlehačem vyšleháme tvaroh se zakysanými smetanami. Potom po lžících zašleháme vychladlý hustý pudink (aby nám krém držel), najemno nastrouhanou čokoládu na vaření a vanilkový cukr. Nakonec vyšleháme smetanu (bez ztužovače) a zašleháme ji do krému.

4. Když je těsto upečené a vychladlé, na vrchu nožem naznačíme okraje a pak ještě jakoby šachovnici. (Aby nám šlo snáze dlabání.) Vezmeme lžíci a střed buchty vydlabeme. Ale pozor, ne až na dno! Vydlabané kousky odložíme do misky a dno buchty vyskládáme podélně nakrájenými banány. Na ně rozetřeme krém, na jehož povrch rozdrobíme kousky vydlabaného těsta. A je hotovo! Zbývá vydržet a nechat přes noc buchtu ztuhnout v chladu.Dezert Domácí krtkův kopeček Lubomíra udělala hodně složitý domácí moučník. Sklidila chválu a dokázala, že je zkušená a pečlivá kuchařka. Ingredience: Na těsto: 320 g hladké mouky 180 g cukru 3 vejce 3 polévkové lžíce kakaa 200 ml oleje 200 ml mléka 1 prášek do pečiva. Na krém stracciatella: 250 g tvarohu v kostce 2 zakyslé smetany (celkem 400 g) 250 ml smetany ke šlehání 100 g čokolády na vaření 1 vanilkový cukr 1 uvařený vanilkový pudink 4 banány 250 ml mléka 1,5 balíčku vanilkového pudinku 4 polévkové lžíce cukru postup: 1. Nejdříve ze surovin dle návodu uvaříme hustý pudink a necháme ho vychladnout. 2. Na těsto oddělíme žloutky od bílků. Ze žloutků a cukru ručním šlehačem vyšleháme pěnu, do které po částech zašleháme olej a mléko. Potom smícháme hladkou mouku s kakaem a práškem do pečiva a též zašleháme do těsta. Nakonec vařečkou vmícháme sníh z bílků. Těsto nalijeme na sádlem vymazaný a polohrubou moukou vysypaný vyšší plech a dáme péct na 160 °C asi na půlhodinku. 3. Na krém stracciatella v míse ručním šlehačem vyšleháme tvaroh se zakysanými smetanami. Potom po lžících zašleháme vychladlý hustý pudink (aby nám krém držel), najemno nastrouhanou čokoládu na vaření a vanilkový cukr. Nakonec vyšleháme smetanu (bez ztužovače) a zašleháme ji do krému. 4. Když je těsto upečené a vychladlé, na vrchu nožem naznačíme okraje a pak ještě jakoby šachovnici. (Aby nám šlo snáze dlabání.) Vezmeme lžíci a střed buchty vydlabeme. Ale pozor, ne až na dno! Vydlabané kousky odložíme do misky a dno buchty vyskládáme podélně nakrájenými banány. Na ně rozetřeme krém, na jehož povrch rozdrobíme kousky vydlabaného těsta. A je hotovo! Zbývá vydržet a nechat přes noc buchtu ztuhnout v chladu.

Dezert

Domácí krtkův kopečekTémata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Marta574
Musí. 2 14.07.2012 22:33

Musí to byť dobrota, pri toľkých prísadách! Len zasa nerozumiem popisu - je tam napísaný uvarený puding 1 dávka a na konci je napísaný puding 1,5 dávky. Je to chyba?

Anonymous
Já tomu také s tím pudingem 15.07.2012 08:48

Já tomu také s tím pudingem nerozumím. Puding podle návodu je z půl litru mléka, tady v receptu je jen 250 ml mléka??? Nechápu. Recepty by měly být pečlivěji psané, když už se sem dávají.

Anonymous-z
pudink 15.07.2012 19:40

To je špatně napsané, když kouknete na pořad tak ten pudink je uvařený z 250ml mléka,4 lžic cukru a 1,5 pudinku a nápisu "1 dávka pudinku" bych si nevšímala

reklama