PO - PÁ v 17:50 na Primě

Domácí zmrzlina s opilou hruškou

Prostřeno VIII (10) Pradubice 22.10. 2013 dezert Foto:

Na zmrzlinu se všichni těšili, ale nejvíc jim chutnala hruška.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
jahody 1 dávka
meruňky 1 dávka
broskve 1 dávka
cukr 1 dávka
hrušky 5 kusů
červené víno 150 ml
skořice 1 lžička
lístky meduňky 1 dávka
Postup
1

1. Čerstvé jahody, meruňky a broskve rozmixujeme. Přidáme cukr (množství podle chuti), ovocnou směs přelejeme do nádoby a necháme zamrazit.

2. Hrušky podélně rozpůlíme, zbavíme jádřinců, oloupeme a dáme do rendlíku, kam přidáme víno, koření a cukr. Zahříváme, ale nevaříme. Asi deset minut udržujeme teplotu těsně pod bodem varu. Poté hrušky vyjmeme a zbytek šťávy svaříme. Touto omáčkou hrušky polejeme až na servírovacím talíři, kam přidáme zmrzlinu. Dezert podáváme s čerstvou meduňkou.

Dezert
Domácí zmrzlina s opilou hruškou

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Chechia
U postupu přípravy zmrzliny i 1 23.10.2013 12:51

U postupu přípravy zmrzliny i v seznamu ingradiencí chybí přidání smetany - šlehačky. Sice nebylo natočeno, ale hostitelka říkala, že pak do toho dá šlehačku - smetanu. A i ve vzhledu zmrzliny je vidět, že byla přidána zmrzlina, fakt nevím co za antitalenty píše ty recepty, ale měli by se nad sebou zamyslet, není to poprvé co je něco špatně :-(

DOBRÝ DEN, DO RECEPTŮ SOUTĚŽÍCÍM NEZASAHUJEME. DODÁVAJÍ NÁM JE PÍSEMNĚ A MY JE POUZE UPRAVUJEME TAK, ABY BYLY GRAMATICKY A STYLISTICKY SPRÁVNĚ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. HEZKÝ DEN.

Chechia
pardod přidána šlehačka :-) 23.10.2013 12:52

pardod přidána šlehačka :-)

reklama