PO - PÁ v 17:50 na Primě

Grilovaný ananas s domácí zmrzlinou

Prostřeno VII (16) Hradec 15.4. 2013 dezert Foto:

Karamel z kondenzovaného mléka získáme tak, že plechovku vaříme dvě hodiny ve vodě.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
zlatý sirup 2 lžíce
smetana ke šlehání 3 kelímky
kondenzované mléko 200 ml
ananas 1 kus
čokoládová poleva dle potřeby 1 dávka
lístky máty na ozdobu 1 dávka
Postup
1

1 Ve vodě rozpustíme tuk, do kterého přidáme směs na těsto. Rychle mícháme, aby se směs nepřipalovala, a až je těsto hladké, tak ho dáme vychladnout. Do vychladlého těsta zašleháme tři celá vejce. 2. Těsto dáme do „zdobičky“ a vytvoříme malé věnečky o třícentimetrovém průměru. Pečeme v předehřáté troubě 30 minut. Vychladlé věnečky rozkrojíme napůl a naplníme krémem. Pocukrujeme.3. Na krém zahřejeme dvě třetiny mléka a ve zbylé třetině rozmícháme směs na přípravu krému. Vmícháme do teplého mléka a vaříme jako pudink. Utřeme máslo s cukrem a přidáme vychlazený pudink, kterým pak plníme věnečky. Teplota: 160 a 100°CVhodné pro vegetariány: anoPočet porcí: 5Obtížnost: pro mírně pokročiléNárodní kuchyně: česká/ francouzskáDoba přípravy: 2 - 3 hodinyČas vaření: 2 - 3 hodiny včetně chladnutíRecipe category: moučník/ pečení/vaření

Dezert:Grilovaný ananas s domácí zmrzlinou

postup:

1. Na rozehřáté pánvi si necháme do úplného rozpuštění rozehřát cukr a sirup. Jakmile je karamel hotov, tak ho přelijeme na připravený pečící papír a necháme vychladnout. 2. Mezitím si vyšleháme šlehačku. Do téměř vyšlehané smetany přidáme kondenzované mléko a ještě vyšleháme do ztuhnutí. Vychladlý karamel rozdrtíme na malé kousky a vmícháme do směsi. Nalijeme do nádoby a necháme aspoň dvě a půl hodny v mrazáku. 3. Před podáváním zmrzliny si připravíme očištěný ananas, který si nakrájíme podélně a dáme na rozehřátý gril. Grilujeme z každé strany cca tři minuty. (Pokud má někdo rád sladší, může si ananas posypat třtinovým cukrem a grilovat, než zkaramelizuje.) 4. Dezertní talíř si ozdobíme čokoládovou polevou a naservírujeme ananas a zmrzlinu s troškou vyšlehané smetany. Můžeme přizdobit lístečkem máty nebo meduňky.

Dezert:
Žloutkové věnečky 
Věnečky se sice dělaly nadvakrát – odpalované těsto se Jitce poprvé nepovedlo, ale potom byly o to lepší
Ingredience:  
Směs na přípravu žloutkových věnečků 
3 vejce 
125 g tuku 
250 ml vody 
60 g moučkového cukru 
650 ml mléka 
150 g másla
 

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Nomi
...... 3 15.04.2013 19:23

plechovku nemusíme vařit,prodává se už hotová.

kuauik
dávka 15.04.2013 20:14

vysvětlí mi už konečně někdo pojem "dávka" v receptech, jaké je to vlastně množství? díky

Dobrý den,

dávka = dle chuti či podle oka.

MODERÁTOR DISKUSÍ

33Digy
1 dávka 15.04.2013 21:36

V kuchařkách nikdy neni uvedno - 1 dávka.Vždy je tam uveden základní poměr surovin. Pak si každý přidá podle chuti. Toto co vy uvádíte je matlanina a ne kuchařský recept.
Moderátore diskuzí vy jste asi nikdy neviděl kuchařskou knihu, anebo nevaříte.

Dobrý den,

jenže tohle není profesionální pořad, ale vaří zde amatéři. Mají své recepty poděděné nebo získané z 3. generace. Z 90% je nemají napsané, neváží, ale jen odhadují dle paměti, dle oka či svých chutí.

MODERÁTOR DISKUSÍ

iris28
Vždy se dá napsat zhruba ,, 16.04.2013 08:06

Vždy se dá napsat zhruba ,, tolik a tolik,,množství. Ano vaří u vás amatéři, ale pořad vysíláte pro lidi. Tak v tom případě neuvádějte recepty, když se podle nich nedá vařit. Jako moderátor diskuzí jste pořád v opozici a nejste ochotni s tím něco dělat, aby si diváci mohli podle receptů uvařit. Vždyt to vysíláte pro lidi a toto je Vám vytýkáno neustále. Ne jen diváky z tohoto dílu.

Anonymous Mi
Příjemná hostitelka, jen ta 0 15.04.2013 19:03

Příjemná hostitelka, jen ta Natálie měla mít náplast na puse.
Zmrzlina je zajímavá a jídelníček také.
Podmínkou pro účast by mělo být i společenské chování.

reklama