PO - PÁ v 17:50 na Primě

Hovězí carpaccio

Prostřeno III - 15.6. 2011 - predkrm Foto:

Svíčkovou očistíme, zbavíme blan, zabalíme do potravinářské fólie a před podáváním dáme na 30 až 40 minut do mrazáku.

Postup
1

Svíčkovou očistíme, zbavíme blan, zabalíme do potravinářské fólie a před podáváním dáme na 30 až 40 minut do mrazáku. Ztuhlou svíčkovou nakrájíme na tenké plátky. Pokud jsou tlusté, můžeme je ještě vyklepat pod potravinovou fólií.

Opraný salát rozdělíme na jednotlivé listy, rozložíme na talíře a poklademe plátky masa. Posolíme, opepříme a pokapeme citronovou šťávou. Z parmezánu si připravíme hobliny a posypeme jimi maso a salát. Dozdobíme rajčetem.

 

Předkrm

Hovězí carpaccio (5 porcí)


Ingredience:

  • 300 g hovězí svíčkové
  • 200 g parmezánu (v celku)
  • ledový nebo jiný salát
  • cherry rajčata
  • citron nebo limetka
  • olivový olej
  • sůl, pepř

Témata článku: Maso, Předkrmy a chuťovky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

anonym
Hrozně jsem Vám fandila, 2 15.06.2011 19:48

Hrozně jsem Vám fandila, nicméně ke carpaccio mám drobnou poznámku. Nedávejte tam žádné listy, jenom to ruší chuť. Pokud máte plátky moc silné (30 minut v mražáku je málo), tak si kupte italský "rozklepávač", stojí pár korun a vyrabí jej, mimo jiné, jedna firma ze Zlína. Nejlepší recept je: teňounké plátky, pepř, sůl, čenekový olivový olej a kdo chce šťáva z čerstvého citronu, já dávam na ten můj talíř fakt dost. K tomu nasucho opečený toastový chleba. Kdykoliv jsem v zahraničí, tak si carpaccio z býčka dávám a nejlepší, co jsem kdy jedla (kromě toho mého:)) dělají u Starého Billa na Hilleho v Brně. Všem brňákům doporučuju i steaky, fakt to tam mají dobré, jsem věrnou návštěvnicí:)

anonym
A hodně parmazánu 15.06.2011 19:49

A hodně parmazánu samozřejmě:)

škoda slov
souhlasím! 16.06.2011 11:33

Je lepší opravdu mrazit minimálně kolem 2 hodin a já sice nemám rozklepávač, mám cvik, kvalitní nůž a krájím tence, ale pokud mi náhodou ujede nůž, tak plátek přes folii "rozválečkuji".

reklama