PO - PÁ v 17:50 na Primě

Hovězí na mrkvi, Mrníkovo vojsko

Prostřeno V (2) Brno - 9.2.2012 hl.jidlo Foto:

Tak trochu ošizená svíčková je Libuščin rodinný recept na hovězí a Mrnínkovo vojsko je dětský název bramborových šišek.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
na hovězí maso:
hovězí zadní 1 kg
cibule 2 kusy
mrkev 8 kusů
máslo 1 balení
sůl 1 špetka
mletý pepř 1 špetka
nové koření 8 kuliček
celý pepř 12 kuliček
hladká mouka 1 lžíce
mrnínkovo vojsko:
uvařené, vychladlé brambory 800 g
vejce 2 kusy
sůl 1 špetka
Postup
1

Cibuli nakrájíme najemno a na másle necháme zesklovatět. Přidáme najemno nastrouhanou mrkev. Maso nakrájíme na plátky, osolíme, opepříme, obalíme v hladké mouce a na pánvi zprudka opečeme. Přidáme je k mrkvi, osolíme, dodáme nové kořenícelý pepř, bobkový list a zalijeme vodou. Dusíme doměkka, nakonec zahustíme hladkou moukou a dochutíme.Na přílohu potřebujeme uvařené brambory. Studené brambory nastrouháme najemno, přidáme mouku, vejce, sůl a vytvoříme těsto. Vytvarujeme šulánky a uvaříme je ve slané vodě.Hlavní chodHovězí na mrkvi, Mrnínkovo vojsko

postup:

Cibuli nakrájíme najemno a na másle necháme zesklovatět. Přidáme najemno nastrouhanou mrkev. Maso nakrájíme na plátky, osolíme, opepříme, obalíme v hladké mouce a na pánvi zprudka opečeme. Přidáme je k mrkvi, osolíme, dodáme nové koření, celý pepř, bobkový list a zalijeme vodou. Dusíme doměkka, nakonec zahustíme hladkou moukou a dochutíme.Na přílohu potřebujeme uvařené brambory. Studené brambory nastrouháme najemno, přidáme mouku, vejce, sůl a vytvoříme těsto. Vytvarujeme šulánky a uvaříme je ve slané vodě.

Hlavní chod
Hovězí na mrkvi, Mrnínkovo vojsko

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

epetre
úvodní vyjádření 0 12.03.2012 00:45

Úvodní vyjádření je zavádějící. Maso na mrkvi není v žádném případě "tak trochu ošizená svíčková". Nebo snad považujete každou omáčku (a toto rozhodně ani není omáčka), ve které je některá z kořenové zeleniny za ošizenou svíčkovou?

janka z DK
Mrníkovo vojsko 0 08.03.2012 09:41

účastníci skonštatovali, že mrníkovo vojsko-zemiakové noky sú tvrdé, robila som ich presne podľa receptu, boli výborné, tak čo si vymýšľajú, ku kuraciemu perkeltu ako stvorené, dobre si navarila...

pejsek
Celé máslo? No to je darda. A 2 11.02.2012 15:45

Celé máslo? No to je darda. A takto připravenou mrkev bych si doma nedovolila udělat. Brrrr, na talíři to vypadá jak když už to někdo jedl a vrátil.

sada
neberte ten recept vážně.kde 12.02.2012 10:15

neberte ten recept vážně.kde tam je ta kostka masoxu co tam dala?receptu jsou tu o ničem...

černá
Spíš než někdo vrátil, tak že 23.02.2012 21:33

Spíš než někdo vrátil, tak že to tím dotyčným dosti rychle prošlo :D

janyny
MOUKA 8 09.02.2012 21:16

OPĚT BLÁBOL. V RECEPTU JE HLADKÁ MOUKA..... HOSTITELKA JASNĚ PODOTÝKALA, ŽE DÁVÁ POLOHRUBOU NA ZAHUSTĚNÍ OMÁČKY, ABY BYLA HLADKÁ, COŽ JE PRAVDA PRAVDOUCÍ. PROBOHA, UŽ SE VZPAMATUJTE,KAŽDÝ RECEPT ZPRASÍTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dadla
mouka 10.02.2012 09:02

nevím jak vy, ale polohrubou moukou nezahušťuji-vždycky hladkou-používám různé způsoby-francouzská kulička-na prkénko se dá máslo, nasype hl. mouka a nožem se tře tak dlouho až se vše spojí, udělá kulička a hodí do jídla, nebo na pánvi se rozehřeje máslo, přimíchá hladká mouka-udělá se jíška, a nejrychlejší:do tekutiny(vody, mléka) se nasype hladká mouka rozšlehá a nalije se do pokrmu;a když poprášit:tak zlehka na pokrm-míchat a přimíchávat studenou tekutinu do rozředění

janka z DK
zahusťovanie 10.02.2012 09:33

na zahusťovanie používam výhradne hladkú múku, možno Libuška mala len polohrubú...

***
Opět blábol... 10.02.2012 11:19

kdo se má vzpamatovat ? Ty ... recepty jsou ... samotnými autory - jak si to soutěžící napíše, tak je to vloženo na tyto stránky.

Vranova Pavlina 60 let
připomínka 10.02.2012 12:46

Na tom talíři to moc pěkně nevypadá. Já bych učitě neschovávala maso do té omáčky nebo co to bylo.(Vypadalo to jak nějaká kejda ) Dala bych ho navrch.Maso na takové papů má být vždy přední - je šťavňatější.

reklama