PO - PÁ v 17:50 na Primě

Hovězí steak na pepři

Prostreno - 10.03.09 - Veronika Lacinova - hl.jidlo Foto:

Předehřejte troubu na 200 °C, horkovzdušnou na 180 °C. Těžkou, nejlépe železnou pánev postavte na vysoký plamen a nechte pořádně rozehřát.

Postup
1

Předehřejte troubu na 200 °C, horkovzdušnou na 180 °C. Těžkou, nejlépe železnou pánev postavte na vysoký plamen a nechte pořádně rozehřát. Rozdrťte kuličky pepře. Posolte hovězí steaky a potom je ze všech stran důkladně obalte v drceném pepři.

Zamávejte rukou nad pánví – ucítíte-li horkost, je nádoba dostatečně rozpálená. Vlijte olej a hned vložte steaky. Nechte je nerušeně opékat tři minuty, pak otočte – měly by být hezky zahnědlé. Opékejte další tři minuty, poté snižte teplotu a vložte maso na pekáči do trouby. Na lehké propečení pečte dvě minuty, na střední čtyři minuty a na úplné šest minut. Vylijte z pánve olej, nalijte brandy, zapalte a flambujte, abyste spálili všechen alkohol. Pánví stále potřásejte.

Snižte plamen na poloviční, prohřejte a zkontrolujte, zda omáčku není třeba dochutit. Vyjměte steaky z trouby a šťávu z pekáče přilijte do omáčky. Přisypte petrželku, polijte steaky omáčkou a podávejte. Hranolky pečené v troubě

Pro 4 osoby

Ingredience: 1 kg brambor2 lžíce olivového olejesůl na dochucení

postup:

Předehřejte troubu na 200 °C, horkovzdušnou na 180 °C. Brambory oloupejte a nakrájejte na silné hranolky. Opláchněte je a osušte kuchyňským papírem. Promíchejte je s olejem a rozložte v jedné vrstvě na dva velké nepřilnavé plechy. Ty můžete ještě vyložit pečicím papírem. Hranolky rozložte v dostatečné vzdálenosti od sebe – pokud je příliš namačkáte k sobě, spíš se podusí, než propečou. Pečte dozlatova, trvá to půl hodiny až 40 minut; občas obraťte. Na závěr osolte. Salát s mozzarellou a pečenými červenými paprikami

pro 4 osoby 50 ml panenského olivového olejekůra a šťáva z 1citronuhrst vypeckovaných černých oliv2 větší hrsti nahrubo nasekané petrželky2 malé nahrubo nakrájené šalotky450 g celých pečených konzervovaných červených paprik, okapaných a nakrájených2 mozzarelly nakrájené na plátkysůl a pepř na dochucení

 

Hlavní chod:

Hovězí steak na pepři 

Pro 4 osoby

Ingredience:

  • 50 g celého černého pepře
  • 4x 80g hovězí steak
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 100 ml brandy
  • 2 plné hrsti nasekané petrželky
  • sůl na dochucení

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Karel Prokopič
Nechci tady být za rejpala, jenom mám drobný dotaz. 0 11.01.2011 09:01

Já jsem přesvědčen, že ten steak se NESOLÍ PŘED OPEČENÍM, ale až po něm. Je to tak?
Na rozdíl od pondělka - nic nového a nic revolučního. Amerika.

Jinak včera zbytečně moc zprdnuli tu paní původem ze Slovenska, že nemá dobré jídlo. Já jsem přesvědčen, že ta jídla byla dobrá. Mělo to dvě vady: ta jídla byla nešťastně zkombinována a toho jídla bylo hodně.
Druhá vada byla vůbec drobná: názvy těch jídel. Ten první název byl pro všechny (i pro mne) neznámý, ale není to důvod pro zavrhnutí. No - zrovna předkrm to nebyl, to souhlasím. Druhé jídlo se správně mělo jmenovat "Kuřecí perkelt s haluškami", to potvrdí i sami Slováci. A u třetího jídla se nejednalo o buchty, ale o nám známé ovocné knedlíky, dokonce lépe udělané než u nás.

.
http://www.apetitonline.cz/re 0 13.03.2010 12:11
PRIMA ADMIN
recepty jako inspirace 0 12.03.2010 22:08

Upozorňujeme diváky, že zde uváděné recepty poskytli přímo účastníci pořadu Prostřeno, kteří podle nich i vařili. Nejedná se tedy o recepty profesionálních kuchařů a je možné, že v některých případech není předpis přesný. Televize Prima do receptů účastníků nezasahuje.
Prosíme o pochopení a věříme, že i přesto najdete v receptech inspiraci, některé vyzkoušíte a doma si uvaříte.

Doboru chuť přeje PRIMA ADMIN

pinkin
cože? 0 10.03.2010 23:05

Tak tady čtu 4x 80g hovězí steak,to je obrovský steak který svět neviděl-no jo je krize musí se šetřit:-))))

Cloud
aha, takže když ti nikdo 0 10.03.2010 19:27

aha, takže když ti nikdo udělá řízek s bramborovou kaší, tak ho ihned označíš za plagiátorské prase? díky, tím svým příspěvkem si mě vážně pobavila :D

m a j a
recepty z Apetitu 1 10.03.2010 16:05

Mimochodem celá večeře včetně krabího koktejlu a čokoládového poháru je převzatá z časopisu Apetit (březen 2008)z článku Večeře z francouzského bistra. Dokonce zde uveřejněný přepis receptur a postupů je doslovně opsaný z tohoto časopisu. Když pominu otázku autorských práv, očekávala jsem, že účastníci do svých výtvorů vloží nějakou vlastní invenci a nepůjde pouze o prosté vaření podle kuchařky. Ale zřejmě jsem si záměr tvůrců pořadu vyložila chybně.

Davida666
:-) 13.03.2010 19:34

V Apetitu, co mám zkušenost, většinou uvádějí dobré recepty. Ale jak je vidno i z dobrého receptu špatný kuchař udělá humus. Takže bych řekla že to není o tom odkud je recept.

garf
re. martas 0 09.03.2010 23:54

to víme, jak se ta omáčka ke steaku uvaří :) - jde o princip - opět je přepis receptu plný chyb a ani po upozornění nejsou opraveny.

garf
zase chyby 0 09.03.2010 19:45

jojo, z čeho se skládá omáčka si člověk musí domyslet z ingrediencí
jinak papriky byly kupované - pečené naložené v olivovém oleji, aspoň mohla udělat domácí jako Dimitriv:-)

Kassandra
Také mi přijde, že to tu píše blb 0 09.03.2010 19:31

Vůbec to nesouhlasí a dokonce jsou tu i vyložené nesmysly, jako třeba že pečené papriky a přitom použila konzervované!

reklama