PO - PÁ v 17:50 na Primě

Hovězí steak na pepři

Prostřeno IX (20) Praha 4.6. 2014 hl.chod Foto:

Původně měly být k jídlu americké brambory, ty ale Carmen nestihla připravit.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
hovězí steaky z nízkého roštěnce (po 180g) 5 kusů
celý černý pepř 50 g
rostlinný olej 2 lžíce
brandy 100 ml
nasekaná petrželka 2 hrsti
fazolové lusky 800 g
sůl 1 špetka
Postup
1

1. Předehřejte troubu na 200, horkovzdušnou na 180 stupňů. Těžkou, nejlépe železnou pánev postavte na vysoký plamen a nechte pořádně rozehřát. Rozdrťte kuličky pepře. Posolte hovězí steaky a potom je ze všech stran důkladně obalte v drceném pepři.

2. Zamávejte rukou nad pánví – ucítíte-li horkost, je nádoba dostatečně rozpálená. Vlijte olej a hned vložte steaky. Nechte je nerušeně opékat tři minuty, pak otočte – měly by být hezky zahnědlé. Opékejte další tři minuty, poté snižte teplotu a vložte maso na pekáči do trouby. Na lehké propečení pečte dvě minuty, na střední čtyři minuty a na úplné šest minut.

3. Mezitím si udělejte omáčku. Pokud na pánvi zbyl nějaký olej, vylijte ho. Nalijte brandy, zapalte a flambujte, abyste spálili všechen alkohol; pánví stále potřásejte. Jakmile oheň v nádobě zhasne, přidejte zakysanou smetanu. Snižte plamen na poloviční, prohřejte a zkontrolujte, zda omáčku není třeba dochutit.

4. Vyjměte steaky z trouby a šťávu z pekáče přilijte do omáčky. Přisypte petrželku, polijte steaky omáčkou a podávejte.

5. Fazolové lusky: Zmrazené nebo chlazené zelené fazolové lusky opražíme na másle, přidáme nadrobno nakrájenou slaninu, lehce podusíme a podáváme k masu, pečeným nebo vařeným bramborám.

Hlavní chod:

Hovězí steak na pepři s dušenými fazolkami

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama