PO - PÁ v 17:50 na Primě

Hovězí vývar

Prostřeno IX (21) moravskoslezský 10.6. 2014 polévka Foto:

Další vývar byla klasická hovězí polévka se vším, co do ní patří a jak to má hostitelka ráda. Aby byl vývar čirý, maso nechá přijít k varu a pak ho vyndá, vodu slije a postup opakuje. Také prý pomáhá cibule ve slupce.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
přední hovězí maso 1 kg
mrkev 1 kus
menší celer 1 kus
petržel 1 kus
cibule 1 kus
dochucovadlo do polévky 1 dávka
pepř 3 kuličky
nové koření 3 kuličky
domácí nudle 1 dávka
játrové knedlíčky:
vepřová játra 300 g
strouhanka dle potřeby 1 dávka
vejce 2 kusy
nasekaná petrželka 1 lžíce
sušená majoránka 2 lžičky
česnek 3 stroužky
sůl a pepř 1 špetka
Postup
1

1. Omyté hovězí maso necháme vzejít k varu, a když se začne tvořit šlem, maso vyndáme. Znovu ho dáme vařit do čisté vody, po chvíli k němu přidáme kořenovou zeleninu, cibuli i se slupkou a necháme probublávat téměř dvě hodiny.

2. Mezitím si připravte knedlíčky z vepřových jater, která můžete naškrábat nebo rozmixovat. Podle potřeby přidejte strouhanku, osolte, opepřete, přidejte vejce, majoránku a prolisovaný česnek. Promíchejte a nechte chvíli odležet.

3. Vývar proceďte, maso a zeleninu pokrájejte, část vraťte do vývaru. Pomocí dvou lžiček nebo haluškovače vytvořte knedlíčky a vařte je v polévce, dokud nevyplavou na hladinu. Polévku dochuťte podravkou a zavařte do ní dobré domácí nudle. Můžete ji osvěžit posekanou petrželkou či pažitkou a servírujte.

Polévka:
Hovězí vývar s játrovými knedlíčky, domácí nudle

Témata článku: Polévky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Kebulak
Hrám ale ty dobry veci ty 1 10.06.2014 21:48

Hrám ale ty dobry veci ty byly v ty první vodě. Vývar se přece klasicky dělá tak ze maso privadim k varu společně se studenou vodou. Čirosti dosahnu sbíráním pěny a pak ho po dovareni precedim

Anonymusák
co naděláte 11.06.2014 15:49

Romáci na to mají jiné myšlení..Ještě že těch tuhých řízků neudělala více druhů.u nich nezáleží na kvalitě,ale aby všeho bylo plný kotel.

reklama