PO - PÁ v 17:50 na Primě

Jarní závitky a kuřecí kousky

Prostřeno IX (21) moravskoslezský 12.6. 2014 hl. chod Foto:

Udělat jarní závitky chce docela cvik, napoprvé se nám to asi hned tak dobře nepovede jako Lucce, zejména když je smažíme. Maso se do závitků normálně většinou nedává.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
jarní závitky:
mleté maso 500 g
mrkev 1 kus
kedlubna 1 kus
půl pórku 1 dávka
lahůdková cibulka 1 kus
sušené houby (jidášovo ucho) 5 kusů
vejce 2 kusy
sůl a pepř 1 špetka
rybí omáčka 1 dávka
rýžové papíry 1 dávka
pivo na navlhčení papíru 1 dávka
kuřecí kousky na zázvoru:
kuřecí stehenní řízky 2 kusy
půl lžičky rybí omáčky 1 dávka
mletý zázvor 2 lžičky
sůl a pepř 1 špetka
olej na smažení 1 lžíce
Postup
1

1.Jarní závitky: Rýžové nudle si na půl hodiny namočíme do studené vody. Jidášovy uši převaříme a následně nakrájíme nadrobno. Do mísy vložíme mleté maso, nakrájené houby, jemně nastrouhanou mrkev, kedlubnu, najemno pokrájený pórek a jarní cibulku. Nudle nastříháme na malé kousky. Vše řádně zamícháme a přidáme vejce podle potřeby. Směs nesmí být tuhá, a ani příliš tekutá. Poté si na vál rozložíme rýžový papír, navlhčíme pivem, doprostřed papíru vložíme lžíci směsi a rolujeme. Přibližně uprostřed papír z obou boků přeložíme, aby nám směs nevytekla, a dále rolujeme až dokonce. Závitky usmažíme v oleji dozlatova.

2. Kuřecí kousky na zázvoru: Stehenní řízky si nakrájíme na kostičky. K masu přidáme všechny ingredience a necháme maso odležet v lednici alespoň na půl hodiny. Pánev si rozhřejeme, polijeme lžící oleje a prudce restujeme maso, dokud nebude hotové.

Hlavní chod:

Jarní závitky a kuřecí kousky na zázvoru s rýží

Témata článku: Maso, Předkrmy a chuťovky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

RenčaDl.
V receptu Lucie 1 13.06.2014 09:46

nejsou psané rýžové nudle, ale budiž...přesto je mi divné, že nudle nejdřív namočí a potom je stříhá, nebylo by jednodušší je nastříhat a potom namočit ?!? To jenom taková drobná technická poznámka.

Mist
V receptu Lucie 13.06.2014 19:39

Jsem přesvědčen že rýžové nudle v sušeném stavu neřízeně velmi lámou. Takže namočením získají určitou padajnost a tím mohla vlastně nařezat stejně dlouhé nudle.

Kebulák
Zajímalo by mě jak jste 2 12.06.2014 19:08

Zajímalo by mě jak jste přišli na to že maso se do jarních závitků nedává. Většina receptů co znám ho obsahuje...

Anonymo
Recepty 13.06.2014 09:42

maso možná obsahují, ale když si dáte jarní závitky v kterékoliv vietnamské restauraci, tak maso neobsahují. Alespoň tak moje zkušenost.

Mist
Zajímalo by mě jak jste 13.06.2014 19:49

Tak já jsem se setkal s tzv. Jarní závitky a ty byly čistě zeleninové (ovšem tekl z nich olej). A pak v našem okolí dělají prostě závitky a ty obsahují maso a ty jsou velmi chutné a není v nich tolik oleje, jak bylo v těch Jarních závitcích. Takže jsou varianty možné.

reklama