PO - PÁ v 17:50 na Primě

konfitované kachní stehýnko

Prostřeno VIII (14) vych.čechy  18.11. 2013 hl. chod Foto:

Pomalé dušení v tuku je zárukou, že maso zůstane opravdu šťavnaté. Tmavé a světlé pečivo vytvoří na mozaice knedlíku „kaštanový“ efekt.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
kachní stehno 5 kusů
kachní sádlo 1 kg
suché červené víno 700 ml
vývar 500 ml
červená cibule 3 kusy
česnek 1 stroužek
tymián 1 dávka
kmín 1 dávka
sůl a pepř 1 špetka
zelí:
červené zelí 1 hlávka
červená cibule 4 kusy
máslo 150 g
vývar 500 ml
mandle 300 g
brambora 1 kus
jablko 2 kusy
cukr a sůl 1 špetka
světlý rohlík 5 kusů
tmavý rohlík 5 kusů
mléko 500 ml
máslo 100 g
vejce 5 kusů
kořenová petržel 1 kus
mrkev 1 kus
Postup
1

1. Kachní stehna očistíme, osolíme, opepříme a okmínujeme. Vložíme je do hlubšího pekáčku a zalijeme rozpuštěným sádlem, vínem a vývarem. Přidáme nakrájenou cibuli na měsíčky, rozdrcený česnek a tymián. Pozvolna pečeme při 80°C tři hodiny a poté při 120 °C další dvě hodiny – až se bude maso rozpadat. Před podáváním maso opečeme v troubě nasucho – stačí pár minut při vyšší teplotě. Část výpeku slijeme do hrnce a svaříme na polovinu. Odstavíme z plotýnky a zjemníme kouskem másla. Šťávou maso na závěr přeléváme.

2. Nakrouhané zelí, jablka a mandle opečeme spolu s cibulí na másle dozlatova. Zalijeme vývarem a necháme dusit. Asi čtvrt hodiny před dovařením přidáme nastrouhanou bramboru na zahuštění. Na závěr dochutíme cukrem a solí, pokud je třeba.

3.Světlé i tmavé pečivona knedlíky nakrájíme na menší kousky den předem. Vejce si rozdělíme na bílky a žloutky. Rohlíky zalijeme mlékem, přidáme vyšlehané žloutky s máslem, osolíme, opepříme. Přidáme nadrobno nakrájenou mrkev a petržel a na závěr ušlehaný sníh z bílků. Směs nalijeme na vlhkou utěrku a vytvarujeme knedlíkovou šišku. Dáme vařit na 25 minut do osolené vody.

Hlavní chod:
Konfitované kachní stehýnko s jablečným zelím a kaštanovým knedlíkem

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

halllo
už jak jsem to viděla a 0 22.11.2013 17:54

už jak jsem to viděla a slyšela, dostala jsem na to chuť a i když určitě nemohlo být všechno super, byla to jídla pracná a s fantazijí. K takovému hostiteli bych chodila ráda na papáníčka. Je hrůza, že ho ty zlé příšery semlely.

reklama