PO - PÁ v 17:50 na Primě

Králičí polévka s domácími nudlemi

Prostřeno IV (3) - Ústecko - 16.9.2011 predkrm Foto:

Paní Marie, poslední soutěžící, se snaží ostatní ohromit vynikající domácí polévkou.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
mrkev 1 kus
pepř celý 5 kuliček
libeček 1 špetka
podravka 1 lžička
kapusta růžičková 1 kus
malá cibule 1 kus
kousek celeru 1 kus
hrudní koš a hřbet z králíka 1 kus
petržel 1 kus
majoránka 1 špetka
vejce 3 kusy
pórek 1 kus
nové koření 5 kuliček
česnek 3 stroužky
králičí játra 400 g
Postup
1

Maso vložíme do studené vody se zeleninou a kořením. Vaříme v tlakovém hrnci doměkka. Do vývaru přidáme nudle, domácí játrové knedlíčky a povaříme. Dozdobíme libečkem.

Na játrové knedlíčky smícháme játra z králíka, prolisovaný česnek, máslo, sůl, pepř, majoránku, dvě vejce a strouhanku. Vytvoříme těsto, jež se zavaří v polévce. Při přípravě domácích nudlí nejprve mouku nasypeme na vál, doprostřed uděláme důlek a do něj rozklepneme vejce. V počátcích vidličkou a potom prsty zpracujeme v pevné nelepivé těsto. Nyní můžeme vyrobit strouhání či nudle.

Těsto rozdělíme na třetiny a rozválíme ho na velmi tenké, až průsvitné pláty. Rozložíme je na čisté utěrky a necháme alespoň půl hodiny proschnout. Suché pláty nakrájíme na proužky široké 4 až 5 cm a naskládáme je na sebe. Ostrým nožem krájíme co nejtenčí nudličky – neměly by mít víc než dva milimetry. Vhazujeme je do vroucí polévky a pět minut vaříme.

Polévka

Králičí s domácími nudlemi a játrovými knedlíčky

 

Ingredience:

 • hrudní koš a hřbet z králíka
 • 1 mrkev
 • 1 petržel
 • 1 kousek celeru
 • 1 malá cibule 
 • 1 pórek
 • 1 kapusta růžičková
 • 5 kuliček nového koření
 • 5 kuliček celého pepře
 • 1 lžička Podravky
 • špetka libečku

Domácí knedlíčky:

 • 400 g králičích jater
 • 3 stroužky česneku
 • 200 g strouhanky
 • 2 vejce
 • špetka majoránky

Domácí nudle:

 • 1 vejce
 • 80 g hrubé mouky

Témata článku: Polévky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

JájaJá
Tady je to jak za komunistů 0 21.09.2011 17:39

Tady je to jak za komunistů :D Člověk ani nemuze napsat do diskuze.No nic.Pani je opravdu nechutná.Doufám že se za sebe aspon zastyděla ,když viděla,jak jí to jidlo chvalej a v kuchyni řikala at si .... a ukazovala fakáče.Nejlepší bylo,jak vyhrála a začla ječet,to bych ji dala nejradši pěstí,a ne jednou...Že jí to za ten sporák stálo :D Ale nějaký lidi neznaj hranice,je mi jí líto

MichalzHor
tohle je soutěž o vaření a né 3 17.09.2011 17:48

tohle je soutěž o vaření a né o slovníku. Paní uvařila nejlépe, tak vyhrála. Jo a ta polévka vypadá skvěle!

yetti
Jo, jo, polévka vypadá 17.09.2011 18:43

Jo, jo, polévka vypadá skvěle. Jak nepodařená televizní reklama na Podravku a podobné .......

hanule.hanicka
souhlasím.. 17.09.2011 23:31

už jsem to nevydržela a musela taky napsat.Já nechápu,jak někdo může vůbec kritizovat něco,co neochutnal a někoho,s kým se nikdy neviděl a nebavil!!Ať si to každý nejdřív vyzkouší sám a pak kritizuje.Je to soutěž,ve které se hodnotí chuť jídla samozřejmě i vzhled a kvalita.Podle mne,jen podle toho,jak se paní otáčela v kuchyni,bylo znát,že se ve vaření vyzná a ničím nešetřila,protože chtěla aby bylo jídlo co nejlepší a hlavně,aby VYHRÁLA.S výhrou počítá každý,kdo jde do soutěže a kdo tvrdí "že ne" tak podle mne neříká pravdu,nebo se chce nějakým způsobem zviditelnit(což je jeho věc).Podle mne,kdo se odváží jít před kameru a pustit si cizí lidi do svého soukromí si už "tím" zaslouží můj obdiv.To jaký mám názor na vybavení a úklid bytu,nebo chování soutěžících,můžu komentovat doma u televize.Ale proč bych měla někoho veřejně "urážet" tady v diskusi??Je mi líto,co někdo dokáže anonymně někomu napsat..,do očí by mu to určitě nikdy neřekl.Chci vzkázat všem soutěžícím,že je všechny obdivuju za jejich odvahu a statečnost a že VŠEM bez rozdílu držím palce ;-)

JájaJá
to je fakt vaření nasypat do 21.09.2011 17:41

to je fakt vaření nasypat do vývaru podravku protože ho neumí jinak ochutit :D vy asi budete taky super kuchařka

Petraska
co dodat 7 17.09.2011 00:18

Paní Marie je zkušená kuchařka, polévka určitě dobrá, jen nevím, proč tolik polévkového koření. Chování komentovat raději nebudu

Hortenzie
No já nevím, 17.09.2011 08:11

ale polévka mohla být dost těžko dobrá. Za prvé se v papiňáku nedá uvařit skutečně dobrý vývar a za druhé vařit základ polévky systémem sirové maso, zelenina a pomalu půl sáčku podravky je zvěrstvo. Vůbec se nedivím, že všichni říkali, že je polévka moc slaná. Marii celý týden nechutnalo a tvrdila, že je neochucené a málo slané, protože ostatní jídlo nepřesolovali. Tolik glutamátu, co do těch svých jídel nacpala, je už o zdraví. Divím se, že při jejím způsobu vaření dosud nemá problémy s ledvinami.

ichriand
Paní Marie nevařila nejlépe a 17.09.2011 09:06

Paní Marie nevařila nejlépe a její hulvátské chování bylo ještě horší a naprosto nevhodné do televize.

víla
polévka 17.09.2011 10:42

milá Hortenzie,o tom,že polévka je příliš slaná,nebylo od soutěžících ani zmíňka.Všichni si ji velice chválili.Schválně si doma někdy zkuste uvařit vývar v papiňáku,samozřejmě bez soli,či Podravky.Polévka se vždy ochucuje až úplně na konci.My jsem celá rodina kuchařů a víme,jak se má správný vývar vařit,ale nikdo z nás nedá dopustit na domácí vývar z papináku.V hospodách je to samozřejmě jinak,tam by se to nedalo...

IJ
Hortenzie 17.09.2011 11:36

Dobrý den, Hortenzie, zajímá mě, kde jste přišla na to, že použila pomalu půl sáčku Podravky, já jsem našla v receptu pouze lžičku. Další nepravda, kterou tvrdíte, že soutěžícícm polévka nechutnala, že je příliš slaná: žádný ze soutěžících neříkal nic o tom, že je polévka moc slaná, Eliška řekla, že je vývar silný a dosti dobrý, Josef ji zhodnotil jako výbornou a Olga se vyjádřila, že jí chutnala moc a byla podle jejího gusta. Kryštof nejedl, tudíž nehodnotil. Marie měla neadekvátní slovník, nehodící se do televizního pořadu, nelíbil se mi ani její způsob neupřímnosti vůči ostatním soutěžícím, ale menu měla jednoznačně nejnáročnější a měla s ním nejvíce práce. Chuť samozřejmě hodnotit nedokážu. Domnívám se, že Kryštof se toužil ponejvíce ze všech zviditelnit a jakožto člověk, který nedokáže ochutnat a zejména zhodnotit všechny pokrmy, které jsou nabízeny, nepatří do takové soutěže. Anebo měl uvařit tak, jak se stravuje on a bodové zhodnocení by bylo zcela jiné, než jaké dostal za masové pokrmy, které ani sám nepozřel. A jinak, většina soutěžících se do pořadu hlásí jen kvůli výhře. Je jen málo takových, kteří chtějí předvést zejména svůj kuchařský um. Přeji všem chutné a zajímavé jídlo!

reklama