PO - PÁ v 17:50 na Primě

Kterak berušky šneka přemohly

Prostřeno IV (5) - 29.9.2011 predkrm Foto:

Kateřina je duše kreativní, a proto si nevyhrála jen s jídlem, ale i s jeho názvy a servírováním. Její beruška má tečky bílé, s kaviárem by šly i černé.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
šunka 5 plátků
sýr 9 plátků
smetana 2 lžíce
čerstvá pažitka 1 hrst
olivy 1 balení
lučina 1 balení
Postup
1

Na plech položíme alobal, na něj rozprostřeme plátky sýra tak, aby se vždy překrývaly. Troubu rozehřejeme na 170 °C a sýr necháme roztavit. Mezitím smícháme pomazánkové máslo, Lučinu, smetanu a čerstvou pažitku a mírně dosolíme. Na roztavený sýr dáme šunku, navrch pomazánku. Sýr pomalu stočíme do ruličky a smotaný v alobalu dáme do lednice vystydnout.

Po dostatečném vychlazení opatrně rozbalíme a nakrájíme na plátky. Dozdobíme cherry rajčátky, která překrojíme a vykrojíme v nich klínek, aby vypadala jako křídla. Dozdobíme půlkou olivy a tečkami smetany na křídla. Berušky položíme na sýrové roládky.

Předkrm

Kterak berušky šneka přemohly

 

Témata článku: Předkrmy a chuťovky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Šéf Maestro
Doporučuji!!! 0 14.10.2011 16:52

Dobrý den,
Tak recept jsem vyzkoušel, ale podle návodu bych přípravu nedoporučoval.

Návod:
Připravíme si alobal, lehce ho potřeme rozpuštěným máslem, či olejem a následně rozložíme sýr(při sundavání alobalu to půjde mnohem nadněji!) a dáme do předehřáté trouby.Po vyndání lehce roztaveného sýra z trouby, doporučuji sundat alobal a namazat sýr směsí, dále na směs rozložte šunku. celé to zabalte jako roládu a nechte vystydnout v lednici.
Toto je mnohem lepší postup.

S pozdravem Šef Kuchař!

reklama