PO - PÁ v 17:50 na Primě

Labutě z odpalovaného těsta a Mousse au chocolat

Prostřeno VI (49) Jižní Čechy - 4.12.2012 dezert Foto:

Jitka si troufla na dva dezerty, ten první patří k chloubě cukrářů a dopadl naprosto báječně. Čokoládová pěna labutě chuťově dobře doplňovala a také byla výborná

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
máslo 100 g
vejce 3 kusy
sáček vanilkového cukru 1 kus
špetka soli 1 dávka
mléko 350 ml
cukr 50 g
máslo 100 g
rum 35 ml
moučkový cukr 2 lžíce
voda 250 ml
mousse au chocolat
hořká čokoláda 70 % 120 g
instantní káva rozmíchaná v troše vody 1 lžička
máslo 30 g
velká vejce 2 kusy
cukr 40 g
půl lžíce vanilkového aromatu 1 dávka
smetana ke šlehání 1 dávka
lískové oříšky na posyp 1 hrst
trocha rumu 1 dávka
ztužovač šlehačky 1 dávka
Postup
1

Do středně velkého hrnce dáme vařit máslo, sůl a 250 ml vody. Snížíme plamen a přidáváme a mícháme mouku, až nám vznikne těsto. Necháme je zchladnout a ručním šlehačem do něj zašleháváme vajíčka. Rozehřejeme si máslo a potřeme jím plech. Těsto dáme do cukrářského sáčku a tvoříme jím na plech kolečka a na druhý plech labutí krky (tvar otazníku). Do trouby vložíme hrnec s horkou vodou a dáme péct oba plechy na 190 stupňů. Krky vyndáváme po 20 minutách, kolečka po 45–50 minutách. Po vyndání postříkáme vodou. Mezitím připravíme krém. Do vychladlého vanilkového pudinku všleháme změklé máslo a rum. Nanášíme na spodní část rozříznutého upečeného kolečka. Horní část rozřízneme na půl a posadíme do krému našikmo. Do přední části zapíchneme krk. Potřeme bud cukrovou polevou z moučkového cukru, mléka, másla a rumu nebo jen posypeme moučkovým cukrem. Dáme ztuhnout do ledničky.

Mousse au chocolat

postup:Čokoládu rozpustíme s máslem, kávou a kapkou rumu ve vodní lázni. Necháme zchladnout. Poté metličkou zamícháme žloutky, aroma, našlehané bílky s cukrem a pár lžic z našlehané šlehačky. Zbytek šlehačky smícháme s půlkou balení ztužovače. Do sklenice dáme čokoládovou pěnu, ozdobíme šlehačkou a posypeme oříšky, fantazii se meze nekladou. Dáme ztuhnout do ledničky na několik hodin, nejlépe přes noc.

Dezerty:

Labutě z odpalovaného těsta

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Azuz
vypadají skvěle! 0 10.12.2012 20:23

respekt, vypadá to dost složitě, ale věřím, že to bude stát za to!

reklama