PO - PÁ v 17:50 na Primě

Maminčino kuřátko s nádivkou a rukolový salát

VIP Prostřeno V (46) Špillarová - hl. chod Foto:

Nádivkou se neplní kuře, ale peče se zvlášť na plechu, aby dostala pěknou kůrku

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Suroviny
kuřecí paličky 8 kusů
rohlíky 7 kusů
česnek 5 stroužků
mléko 1 dávka
pažitka 1 dávka
šunka 150 g
vejce 5 kusů
máslo 1 dávka
majoránka 1 dávka
sůl a pepř 1 dávka
na rukolový salát:
rukola 1 dávka
cherry rajčata 1 balení
olivový olej 1 dávka
ocet balsamico 1 dávka
sůl a pepř 1 dávka
Postup
1

Kuřecí paličky očistíme a okořeníme grilovacím kořením a dáme s kusy másla upéct na půlce plechu, kde si necháme místo na nádivku, do trouby. Podlijeme vodou.Mezitím si nakrájíme rohlíky na kostičky a přelijeme mlékem. Necháme provlhčit a přebytečné mléko vymačkáme. Poté přidáme nakrájenou šunku na kostičky, pažitku najemno, drcený česnek, majoránku, sůl, pepř a rozšlehaná vajíčka. Dobře promísíme a po půl hodině pečení kuřecích paliček přidáme na plech tuto nádivku, kterou stejnoměrně rozmístíme vedle masa. Podáváme s domácí bramborovou kaší ušlehanou se smetanou a kouskem másla. Na salát si pokrájíme rajčátka a sýr, smísíme s rukolou a pokapeme panenským olivovým olejem a dobrým balzamikem, dochutíme solí a pepřem. Teplota: 180 a 100 °CVhodné pro vegetariány: nePočet porcí: 4Obtížnost: pro mírně pokročiléNárodní kuchyně: českáDoba přípravy: 30–60 minutČas vaření: 30–60 minutRecipe category: hl. chod/ příloha/ salát/ pečení/ vařeníHlavní chod:

Maminčino kuřátko s nádivkou a rukolový salátpostup:

Kuřecí paličky očistíme a okořeníme grilovacím kořením a dáme s kusy másla upéct na půlce plechu, kde si necháme místo na nádivku, do trouby. Podlijeme vodou.

Mezitím si nakrájíme rohlíky na kostičky a přelijeme mlékem. Necháme provlhčit a přebytečné mléko vymačkáme. Poté přidáme nakrájenou šunku na kostičky, pažitku najemno, drcený česnek, majoránku, sůl, pepř a rozšlehaná vajíčka. Dobře promísíme a po půl hodině pečení kuřecích paliček přidáme na plech tuto nádivku, kterou stejnoměrně rozmístíme vedle masa. Podáváme s domácí bramborovou kaší ušlehanou se smetanou a kouskem másla.

Na salát si pokrájíme rajčátka a sýr, smísíme s rukolou a pokapeme panenským olivovým olejem a dobrým balzamikem, dochutíme solí a pepřem.

Hlavní chod:
Maminčino kuřátko s nádivkou a rukolový salát
Nádivkou se neplní kuře, ale peče se zvlášť na plechu, aby dostala pěknou kůrku
Ingredience:
8 kuřecích paliček
7 rohlíků
mléko
pažitka
150 g šunky
5 vajec
máslo
česnek
majoránka
grilovací koření
sůl a pepř
Na rukolový salát:
rukola
cherry rajčata
1 mozzarella
olivový olej
ocet balsamico
sůl a pepř
 

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Žádné příspěvky v diskusi.

reklama