PO - PÁ v 17:50 na Primě

Osmažená polenta s domácím pestem

Prostreno - 24.5. - Jitka Adamova - predkrm Foto:

Koupenou polentu nakrájejte na tenké, asi půlcentimetrové plátky. Osmahněte na sezamovém oleji a ozdobte domácím pestem.

Postup
1

Koupenou polentu nakrájejte na tenké, asi půlcentimetrové plátky

Osmahněte na sezamovém oleji a ozdobte domácím pestem

Pesto připravíte rozmixováním přírodního nebo jemně kořeněného kozího sýra, ke kterému přidáte nasucho opražené vlašské ořechy, špetku oleje, dle chuti feferonku, čerstvou bazalku, sůl, hořčici a ječmenné miso

Namixovanou směsí ozdobte polentu

Na talíři ještě dotvořte lístečkem bazalky, černou olivou či libovolnou zeleninovou oblohou

Předkrm:

Osmažená polenta s domácím pestem

Ingredience:

  • 1 ks polenty
  • sezamový olej
  • 20 dkg kozího sýra
  • 15 dkg vlašských ořechů
  • bazalka
  • hořčice
  • ječmenné miso

Témata článku: Předkrmy a chuťovky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Lakeysha
všem odpůrcům práva na účast této paní... 0 01.07.2011 16:42

Já vim, jak většina vás masožravců bere vegetariány. Já vegetarián nejsem, ale ty jídla, co paní Jitka vařila, běžně jím, protože mi prostě chutnají. Navíc mám vegetariánskou sestru, která je mladá, inteligentní a zcela civilizovaná dáma. Takže naprosto chápu, proč se tato paní chtěla zůčastnit, je zřejmé, že s výhrou nepočítala, jen chtěla pomoc zbořit některé mýty a fámy. A že se vám nelíbí že potom hodnotila i když máloco mohla ochutnat? To by potom museli zakazovat účast leckomu...třeba nedávno té starší paní, která nejedla nic rybího s názorem "já to nikdy neochutnala, já to nejim, mně to nechutná". To byl zlomující argument, když jí bylo předloženo menu složené téměř ze samých ryb a mořských plodů. A zakazoval jí někdo hodnotit? Ne, každý si řekl, no co, má právo "něco nejíst". Tahle paní má taky právo "něco nejíst" a je jen váš problém, že se s tim nesrovnáte. Ta poslední slečna pokud vim zase odmítala vepřové a krevety kvůli víře. To je zřejmě narozdíl od vegetariánství v pohodě.

the_nicoolka
vegetarián v soutěži ve vaření 1 25.05.2010 18:04

Nevidím nic špatného na tom, že paní Jitka byla v soutěži o vaření, přestože je vegetarián a částečně vegan. Je mi 19 let a sama už 3 roky nejím maso. Dostala mě první reakce všech účastníků na menu, že jim to chutnat nebude, jít to neburou a podobně. Nakonec byli všichni překvapeni, jak to bylo dobré. Jen tak dál..!! Sama to vidím ve škole, kde mě v září všichni odsuzovali za to co jím a teď si to sami kupují..

ano
no tak zeleninu ochutnali 27.05.2010 06:25

no tak zeleninu ochutnali všichni, ale co předvádí p. Jitka... co chce hodnotit, když nic neochutná??? Vždyť o tom je tato soutěž. Je jenom dobře, že víme už teď, že už nevyhraje!!

kocka Filip
Mileno,bravo 0 25.05.2010 10:22

Podařilo se Vám nalákat mě na "zdravou " stravu,určitě Vaše recepty doma vyzkouším a je možné,že zdomácní.Chtěla jsem začít vyjmenovávat Vaše klady,ale vůči kolegům by to nebylo fér. Jste bezva !

Zlata
PESTO 2 24.05.2010 20:15

Pesto se správně dělá z bazalky, olivového oleje, opražených piniových oříšků, parmezánu, česneku a soli.
Dle výše uvedeného receptu může být také chuťově zajímavé.
Paní je šikovná, škoda že není nějaký týden pro vegetariány, tam by měla větší šanci na výhru.

kvidaa
prostřeno 24.05.2010 20:45

Jsem zvědavá zda bude jíst co ji ostatní navaří,doufám,že ano,protože
jinak nemělo smysl se hlásit se do tohoto typu pořadu.
Jinak příjemná paní.

Zita
pesto 25.05.2010 12:59

Zlato, nemáte tak úplně pravdu - popisujete janovské pesto, ale může jich být spousta druhů, tohle se jmenovalo domácí. Ale je pravda, že to vlastně nebylo ani pesto, spíš sýr s ořechy a bazalkou, což tomu samozřejmě nemuselo ubrat na chuti.
Jinak souhlasím s tím, že menu vypadalo zajímavě, ale účast vegetariánky v soutěži o vaření považuji za zvláštní.

reklama