PO - PÁ v 17:50 na Primě

Ovocný želé řez

Prostřeno X (6) olomoucký_kraj  23.9. 2014 dezert Foto:

Poslední chod byl bohužel asi největší slabinou Karlova menu, těsto se srazilo.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Postup
1

1. Nejprve si uděláme krém, ať může vychladnout. Uvařit jeden pudink v méně než půllitru mléka, více osladit, nechat vystydnout, pak sloupnout kůžičku z pudinku. Do změklého másla vyšlehat požadované množství pudinku, natřít na pudink, ozdobit ovocem a zalít želatinou a dát ztuhnout do ledničky.

2. Z celých vajec, cukru a soli vyšlehat hladkou pěnu, pak lehce vařečkou vmíchat hladkou mouku. Položit na plech pečicí papír, na to dát dortovou formu (bez spodního plechu), dovnitř nalít těsto a rozetřít a mírně zvednout okraje. Péct na 150°C do zlatova.

3. Po upečení posypat moukou, strhnout papír, nechat vychladnout, odkrojit od ráfku. Korpus namazat krémem, položit ovoce a zalít želatinou a nechat ztuhnout.

Dezert:

Ovocný želé řez

Ingredience:

Korpus:

2 celá vejce
2 lžíce krupicového cukru
2-3 lžičky hladké mouky
špetka soli
ovoce na ozdobu
želatina

Krém:

1 pudink
méně než 1/2 l mléka plnotučného
cukr dle chuti

 

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

třeba kopr
do změklého másla zašlehat 1 24.09.2014 18:31

požadované množství pudinku a poté natřít na pudink!!!!To by mě zajímalo kdo tohle opisuje!!

chchchc
no to 25.09.2014 05:51

píše snad nějaký pablb, já to už beru s rezervou, v receptech i komentářích o soutěžících jsou hrozné ptákoviny a nejspíš to není jejich vinou

chchchc
korpus 1 1 24.09.2014 08:33

se Vám nemohl povést, protože jste ho neudělal správně. A je to škoda, jinak by to mohlo být super. Proto si Vám dovolím doporučit vhodnější recept na korpus, pokud dáváte pudinkový krém. 3 vejce, 4 lžíce polohrubé mouky, 3 lžíce moučkového cukru, malý kelímek bílého jogurtu, 2 lžíce rostlinného oleje, lžička prášku do pečiva.

chchchc
korpus 2 24.09.2014 08:36

A teď postup : oddělit žloutky od bílků, z kterých se vyšlehá tuhý sníh. Pak žloutky s cukrem utřít do pěny, přidat olej, jogurt a mouku s práškem do pečiva, vše vymíchat. Nakonec lehce vmíchat sníh. Nalít těsto do hrubou moukou vysypané formy a péct při 170 °C do zrůžovění. Korpus je nadýchaný a vláčný. Přeji Vám úspěchy ve vaření a pečení

reklama