PO - PÁ v 17:50 na Primě

Panna cotta s ovocem

Prostřeno IX (18) Praha 19.5. 2014 dezert Foto:

Vhodné jsou buď jahody a jahodový přeliv nebo maliny a malinový přeliv. S želatinou to nepřeháníme, dezert by se měl ještě lehce třást.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
smetana ke šlehání 500 ml
želatina 4 plátky
cukr 40 g
vanilkový lusk 1 kus
maliny nebo jiné drobné ovoce na ozdobu 1 dávka
Postup
1

1. Do studené vody nebo mléka dáme rozpustit želatinu. Mezitím si připravíme čtyři skleničky či menší misky a svaříme smetanu: do hrnce vlijeme polovinu celkového množství smetany, přidáme cukr a dřeň z vanilkového lusku, vydlabaný lusk a vše pomalu přivedeme k varu. Občas dobře promícháme - smetana se nesmí připálit.

2. Hrnec stáhneme z plamene, směs necháme mírně prochladnout a poté do ní přidáme vymačkanou želatinu (namísto plátků můžeme použít i jemně mletý prášek, čtyři plátky odpovídají dvěma lžičkám prášku). Jakmile se želatina rozpustí, přecedíme směs přes jemné sítko.

3. Zbytek smetany ušleháme do polotuha a spojíme ji se svařenou vanilkovou směsí. Hmotu vlijeme do připravených sklenek nebo mističek a 4 až 6 hodin necháme v chladu ztuhnout.

4. Při podávání zdobíme malinami či rozvarem z jakéhokoli drobného ovoce. Pokud chceme vanilkovou variantu obměnit, můžeme do smetanového základu přidat třeba lžíci medu či limetkové šťávy.

Dezert:
Panna cotta s ovocem

Témata článku: Sladké
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Anonymouss
zelatina 0 20.05.2014 17:04

prosim vas opet - vegetarian pomlete zvireci chrupavky neji...

reklama