PO - PÁ v 17:50 na Primě

Pečené krůtí stehno na divoko

Prostřeno V (2) Brno - 8.2.2012 hl.jidlo Foto:

Nevšední úprava krůty opět chutnala Martinovi. Knedlíky, v nichž převažuje houska, připomínají vídeňské nebo karlovarské.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
horní krůtí stehno 1.5 kg
cibule 2 kusy
česnek 1 dávka
mletý pepř 1 špetka
sůl 1 špetka
drcený kmín 1 špetka
slanina 150 g
na knedlíky
vejce 2 kusy
sůl 1 špetka
mléko 300 ml
zelená petržel 1 snítka
prášek do pečiva 1 lžička
rohlíky 10 kusů
Postup
1

Krůtí stehna prošpikujeme slaninou a osolíme. Kořenovou zeleninu nastrouháme nahrubo (nebo nakrájíme) a orestujeme ji s cibulí na oleji. Přidáme česnek, pepř, stehna a necháme péct při teplotě 200 °C asi hodinu. Podléváme a obracíme, dokud nejsou stehna křupavá. Pak je vyjmeme, vybereme koření a zeleninu rozmixujeme.Během pečení si nakrájíme rohlíky na kostičky. Dvě vejce rozmícháme s mlékem, přidáme sůl, muškátový oříšek a pokrájenou zelenou petržel. Vše promícháme a posypeme moukou a práškem do pečiva. Vytvoříme koule, které dáme do osolené vařící vody na 15 až 20 minut uvařit (čas závisí na velikosti knedlíků).Teplota: 100, 160 a 200 °CVhodné pro vegetariány: nePočet porcí: 5Obtížnost: pro zkušenéHlavní chodPečené krůtí stehno na divoko, nadívaný knedlík, okurek

postup:

Krůtí stehna prošpikujeme slaninou a osolíme. Kořenovou zeleninu nastrouháme nahrubo (nebo nakrájíme) a orestujeme ji s cibulí na oleji. Přidáme česnek, pepř, stehna a necháme péct při teplotě 200 °C asi hodinu. Podléváme a obracíme, dokud nejsou stehna křupavá. Pak je vyjmeme, vybereme koření a zeleninu rozmixujeme.

Během pečení si nakrájíme rohlíky na kostičky. Dvě vejce rozmícháme s mlékem, přidáme sůl, muškátový oříšek a pokrájenou zelenou petržel. Vše promícháme a posypeme moukou a práškem do pečiva. Vytvoříme koule, které dáme do osolené vařící vody na 15 až 20 minut uvařit (čas závisí na velikosti knedlíků).

2

Hlavní chod

Hlavní chod
Pečené krůtí stehno na divoko, nadívaný knedlík, okurek
Nevšední úprava krůty opět chutnala Martinovi. Knedlíky, v nichž převažuje houska, připomínají vídeňské nebo karlovarské. 
Ingredience: 
1,5 kg horního krůtího stehna,
600 g kořenové zeleniny,
150 g slaniny,
2 cibule
česnek,
mletý pepř,
sůl,
drcený kmín.
Na knedlíky:
10 rohlíků, 
2 vejce,
sůl,
300 ml mléka,
špetka muškátového oříšku, 
snítka zelené petržele, 
1 lžička prášku do pečiva, 
180–200 g polohrubé mouky.
Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

npj
krůtí stehna na divoko 2 09.02.2012 01:07

Zajímalo by mne, proč jsou zde vůbec uváděny recepty, když bývají odlišné od těch v pořadu a nikdo je nekontroluje, zda jsou vpořádku nebo nesmyslné. Např. zde - v surovinách je uvedeno následující koření: mletý pepř a drcený kmín - a podle postupu máme koření vybrat.
Ráda bych viděla toho, kdo bude vybírat mleté a drcené koření !!!

bimbul
krůtí stehna na divoko 09.02.2012 14:16

Ano,protože v pořadu tam ještě přidávala bobkový list a nové koření,které se pak vybere.

Ludmila 2
Tak dnes jsem vyzkoušela, 10.02.2012 17:11

Tak dnes jsem vyzkoušela, nebyl čas jít do obchodu pro krůtí, tak posloužilo kuře (no krůtí bych si dala radši), i tak to mělo úspěch, prostě svíčková bez smetany, my si pochutnali

Pamarie
krůtí stehno 0 08.02.2012 18:54

Nevím, co se děje, píšu do sekce s hlavním chodem a najednou jsem u moučníku. Takže, pokud to zase padne jinam - chválila jsem hlavní chod a ráda ho vyzkouším. :o))

reklama