PO - PÁ v 17:50 na Primě

Pečené vepřové maso

Prostřeno X (8) karlovarsky_kraj  10.10. 2014 hl. chod Foto:

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Postup
1

Maso rozdělíme na 5 stejných kusů, osolíme a obalíme v mouce smíchané s grilovacím kořením. Připravíme si pekáček se sádlem a na kolečka pokrájenou cibulí. Na cibuli položíme kusy masa a posypeme kmínem. Pro hustší omáčku můžeme mezi maso vsypat lžíci hladké mouky. Zalijeme vodou do půlky výšky masa. Přiklopímevíkem a pečeme 55 minut při 200 stupních Celsia. Potom víko odkryjeme, teplotu snížíme na 175 stupňů Celsia a dopékáme a současně přeléváme výpekem cca 25–30 minut.

Brambory oloupeme, pokrájíme a v osolené vodě uvaříme doměkka. Po uvaření slijeme vodu, brambory prošťoucháme a vlijeme smetanu. Mezitím si na pánvi osmažíme dozlatova najemno nakrájenou cibuli. Tu společně s nadrobno nakrájenou zelenou cibulovou natí vmícháme do brambor a opět lehce prošťoucháme. Před podáním posypeme pažitkou.

Hlavní chod

Pečené vepřové maso se šťouchanými bramborami

 

Ingredience:

1 kg vepřového plecka
2 lžíce sádla
1 ½ středně velké cibule
8 stroužků česneku
1–2 lžičky soli
1 lžička kmínu vcelku
2 lžičky grilovacího koření
2–3 lžíce hladké mouky
1,5 kg brambor
150 ml 30% smetany
1 menší cibule
2 mladé cibulové natě
2–3 lžičky soli dle chuti
1 lžíce sádla

 

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

degustér
ingredience 0 19.10.2014 09:25

Ten kdo zadává příspěvek, nechť si řádně přečte recept a uvede v postupu veškeré ingredience. Kde je ten česnek? S tímto jevem jsem se již setkal několikrát. Doufám, že to není úmysl poškodit autora receptu. S pozdravem.

reklama