PO - PÁ v 17:50 na Primě

Pečený králík

Prostřeno IX (12) Praha 11.4. 2014 hl. chod Foto:

Králík má jemné a chutné maso, ale protože je libové a po upečení dost suché, většina z nás k němu při pečení přidává slaninu nebo bůček

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
králík 1 kus
česnek 1 palička
cibule 3 kusy
kůže od špeku 1 kus
špek 100 g
sádlo 3 lžíce
vařené brambory 800 g
vejce 1 kus
hladká mouka (na zahuštění) 2 lžíce
cukr krystal (do zelí) 3 lžíce
sůl 1 špetka
Postup
1

1.Králíka naporcujeme, osolíme, lehce opepříme a dáme na pekáč na kůži od špeku nebo plátky špeku či slaniny. Hustě ho pokryjeme kolečky dvou pokrájených cibulí a velkým množství nadrceného česneku – ideálně domácího, kousky nakrájeného špeku (bůčku, slaniny) a lžící sádla. Podlijeme vodou, kterou postupně doplňujeme a pozvolna zakrytého pečeme doměkka.

2. Bramborové knedlíky: Den předem uvařené brambory nastrouháme, smísíme s potřebným množstvím hrubé mouky a jedním nebo dvěma vejci, eventuálně s jedním a vejcem a jedním žloutkem. Vytvoříme těsto a z něho vyválíme dva knedlíky, které vaříme dvacet minut v osolené vodě.

3. Zelí: Dobré kysaného zelí si nejprve povaříme ve vodě.Mezitím si na troše sádla upražíme jíšku, kterou zředíme do hustoty řidší kaše. Na dalším sádle si dobře orestujeme třetí cibuli. Zelí, jíšku, cibulku a cukr smícháme dohromady a ochutnáme. Osolíme a kdo chce, přidá podle chuti ještě další cukr nebo ocet apod.

Hlavní chod

Pečený králík, bramborový knedlík, zelí

Témata článku: Maso
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Anonymousisinka
Tedy 0 12.04.2014 06:39

tento blivajz od toho silneho pana bych si nedal ani omylem :(

Anonymousisinka
zeli... 2 12.04.2014 06:35

proc proboha davat do zeli JISKU? to je hnus, velebnosti!

An.S
Někdo to zelí takhle upravuje 12.04.2014 18:19

Někdo to zelí takhle upravuje a nemusí nutně chutnat špatně :-)

spulka
Že Vám nechutná jíška v zelí, 14.04.2014 08:37

Že Vám nechutná jíška v zelí, je Váš problém. Naše rodina zelí zahuštěné jíškou miluje. Ale zelí oslazené množstvím cukru, které přidal pan Pavel, by mi určitě nejelo. Ale proč bych ho měla hned nazývat hnusem ... Ach jo, zdržte se subjektivních komentářů, nebudete za hlupáka :-)

reklama