PO - PÁ v 17:50 na Primě

Plněná rajská jablíčka

Plněná rajská jablíčka Foto:

Rajčata lze naplnit pomazánkou z tuňáka, ale stejně tak je oblíbená kombinace se sýrem cottage, tvarohem s pažitkou či vajíčkovou pomazánkou.

Doba přípravy:
Počet porcí: 5
Suroviny
mletý černý pepř
majonéza 1 lžička
velká keříčková rajčata 5 ks
sůl
Lučina Linie 2,5 kelímku
sardinky 2,5 konzervy
Postup
1

Masitá rajčata omyjeme a jednu čtvrtinu se stopkou odkrojíme. Bude nám sloužit jako klobouček. Dužinu vydlabeme. Česnek oloupeme a prolisujeme. Olejovky necháme okapat.V míse promícháme lučinu, dužinu z rajčat, majonézu, česnek a olejovky. Podle chuti osolíme a opepříme. Krém necháme asi 10 minut rozležet v chladu. Krémem naplníme vydlabaná rajská jablíčka, přikryjeme je kloboučkem a podáváme na listech čerstvého salátu. Výborně chutnají s celozrnným pečivem.

Témata článku: Předkrmy a chuťovky
Líbí se vám tento recept?

Vaše názory

Nitas
Hm, tak sardinková polévka s 3 25.11.2014 19:08

Hm, tak sardinková polévka s rajským jablíčkem... novinka mezi polévkami. S tímto rozpisem ingrediencí nic jiného ani vytvořit nejde. Doporučuji zdejší "recepty" vydat knižně - bude to rhák!! OMG!

hanhan
to Nitas: nehodnotím finální 26.11.2014 17:13

to Nitas: nehodnotím finální výrobek, který jsem neochutnala a který může být jak výtečný, tak i nejedlý, ALE nelíbí se mi takovéhle hodnocení"jen abych si rýpl". Ze dvou balení lučiny a jedněch olejovek zkrátka "polévku" neuděláte, protože lučina je poměrně tuhá. Skutečně nevidím důvod, proč by krémem z lučiny nešla rajčata plnit. Buďme aspoň trochu spravedliví, prosím.

Nitas
2,5 balení Lučiny Linie, 2,5 26.11.2014 20:16

2,5 balení Lučiny Linie, 2,5 balení olejovek, 1 lžička majonézy ... a dužina z rajčat... Promiňte, to není rýpání. Nehledě na to, že tekoucí výsledek jsme viděli v přímém přenosu. S tím nic nenadělám.

Anonymous62
Nechutné už od pohledu 29.11.2014 21:25

Nechutné už od pohledu

reklama